יחסי ארה"ב וקוריאה הצפונים מתחממים: פגישה בין המנהיגים בחודש הבא

טראמפ ייפגש עם קים ג'ונג און בסוף החודש הבא
כך סיכמו בפגישה שבה נכחו הנשיא האמריקני, שר החוץ פומפאו והשליח מצפון קוריאה קים יונג צ'ול, שנשא עימו מכתב מקים ג'ונג און, שיועד לנשיא. דוברת הבית הלבן: "נמשיך עם הסנקציות על קוריאה הצפונית עד שנראה פירוז מלא מגרעין"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel

הסתיימה הפגישה בין נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ ושר החוץ האמריקני מייק פומפאו, לבכיר הצפון קוריאני קים יונג צ'ול בחדר הסגלגל, שנערכה הערב (שישי). הפגישה ארכה יותר משעה וחצי, והנוכחים סיכמו בה על מפגש פסגה נוסף בין מנהיג קוריאה הצפונית קים ג'ונג און לטראמפ בסוף החודש הבא.

דוברת הבית הלבן שרה סנדרס התייחסה לפגישה: "נמשיך עם הסנקציות על קוריאה הצפונית עד שנראה פירוז מלא מגרעין. היו צעדים חיובים מצד קוריאה הצפונית, בעיקר שחרור האסירים ולכן הנשיא ימשיך בשיחות. הנשיא נפגש במשך 90 דקות עם הנציג הצפון קוריאני, השיחות היו פרודוקטיביות והנשיא ימשיך בהן". לפי דיווחים בתקשורת האמריקנית, ויטנאם צפויה לארח את המפגש. 


מוקדם יותר היום נפגש פומפאו עם קים יונג צ'ול בוושינגטון. על פי דיווחים בתקשורת האמריקנית, השליח מקוריאה הצפונית נשא עימו מכתב מקים ג'ונג און, שיועד לנשיא טראמפ. פומפאו וצ'ול דנו על דרכים לקדם את ההתחייבויות עליהן סוכם בפסגה הקודמת בין המנהיגים לפני כחצי שנה בסינגפור.


הפופולריים