אוסטרליה: כתב אישום הוגש נגד רוצח הישראלית איה מסארווה

אוסטרליה: כתב אישום הוגש נגד רוצח הישראלית
כלי תקשורת במדינה מדווחים כי קודי הרמן בן ה-20, שנעצר אמש, מואשם שאנס ורצח את מסארווה השבוע במלבורן. ראש ממשלת אוסטרליה ביקר עם משפחתו בזירת האירוע והניח זר לזכרה של הקורבן
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
הסטודנטית שנצרחה באוסטרליה איה סעיד מסארווה
צילום: צילום: פייסבוק

כלי תקשורת באוסטרליה מדווחים הבוקר (שבת) כי הוגש כתב אישום נגד קודי הרמן בן ה-20, שנעצר אמש בחשד שאנס ורצח את הישראלית איה מסארווה. מכתב האישום עולה כי לאחר שבילתה במועדון סטנד-אפ מקומי במלבורן, עשתה מסארווה את דרכה הביתה בעודה משוחחת עם אחותה הצעירה בישראל באמצעות תוכנת "פייס טיים". היא הותקפה זמן קצר לאחר שירדה מהחשמלית.

ראש ממשלת אוסטרליה סקוט מוריסון ביקר היום עם משפחתו בזירת האירוע שבו נרצחה מסארווה והניח זר לזכרה. בהמשך צפוי מוריסון לפגוש את אביה של איה. לעיתונאים במקום אמר שהוא משוכנע שלא יוכל להביע את צערו במילים, מאב אחד לשני.

אמש עצרה המשטרה האוסטרלית את הרמן בחשד לרצח הישראלית בת ה-21 מבאקה אל-גרבייה, שגופתה נמצאה בתחנת רכבת בעיר ביום רביעי. הרמן נעצר בפרבר סמוך למלבורן. המשטרה האוסטרלית הודתה לציבור שסייע באיתורו. לדברי הרשויות, מסארווה הותקפה בזמן שדיברה עם אחותה בטלפון.

מפקח המשטרה אנדרו סטאמפר אמר כי "ההנחה שלנו בשלב זה כי מדובר בתקיפה אקראית". מוקדם יותר אמרו בלשים המעורבים בחקירה כי הם לא פוסלים את האפשרות שמסארווה הותקפה מינית לפני שנרצחה.


קונסול ישראל בקנברה ומשרד החוץ סייעו להעביר את ארונה של מסארווה לקבורה בישראל. כלי תקשורת מקומיים דיווחו ביום רביעי שהצעירה הותקפה וכי המקרה נחקר כחשד לרצח. השוטרים ביקשו מאזרחים שהיו עדים לאירוע ומבתי עסק שאולי צילמו את האירוע במצלמות האבטחה להגיע למשטרה ולמסור את המידע.

הפופולריים