עימות חריף בין איטליה לצרפת: "מקרון נשיא נוראי"

עימות חריף בין איטליה לצרפת: "מקרון נוראי"
בכירים במפלגת השלטון הימנית באיטליה יצאו בסדרת התקפות נגד נשיא צרפת, על רקע משבר ההגירה מאפריקה: "מקרון נותן שיעורים בנדיבות ואז דוחה אלפי מהגרים. הוא מדבר הרבה ומשיג מעט". שגריר איטליה בפריז נקרא לשיחת נזיפה בעקבות ההתבטאויות
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בכירי מפלגת השלטון באיטליה
צילום: צילום: אי-פי

עימות מחריף בין איטליה לצרפת: סגן ראש ממשלת איטליה ושר הפנים, מתאו סאלביני, הכריז היום (רביעי) כי הוא מקווה שהעם הצרפתי לא יבחר במפלגתו של הנשיא הצרפתי, עמנואל מקרון, בבחירות הקרובות לפרלמנט האירופי. אמש כינה סאלביני את מקרון "נשיא נוראי", אחרי שברומא האשימו לאחרונה את פריז בכך שהיא זו שיצרה את תנועת ההגירה מאפריקה לאירופה.

סאלביני התבטא בנוגע למתיחות בין שתי השכנות ותקף את המנהיג הצרפתי: "העניין הוא לא העם הצרפתי, אלא מקרון – שמדבר הרבה אבל משיג מעט". בכיר מפלגת השלטון האיטלקית המשיך: "מקרון נותן לנו שיעורים בנדיבות, ואז דוחה אלפי מהגרים בגבול האיטלקי".

לדברי השר האיטלקי, "אם מקרון כל כך טוב, הוא יכול להוכיח את זה בעובדות ולתת לאלפי פליטים שנמצאים באיטליה, ושהבטיח להם הכנסת אורחים, להיכנס". סאלביני קרא למצביעים בצרפת "להעביר למקרון מסר" בבחירות לפרלמנט האירופי, שיתקיימו במאי הקרוב.

המשבר בין צרפת לאיטליה החל מוקדם יותר החודש, כשמנהיג מפלגת השלטון הימנית באיטליה, לואיג'י די מאיו, הטיל על צרפת אחריות למשבר ההגירה באירופה ואף הכריז שמפלגתו מוכנה לסייע לתנועת "האפודים הצהובים" שעומדת מאחורי המחאה החברתית בצרפת. בעקבות האמירות הללו,  שהצטרפו להתבטאויות חריפות נוספות מצד בכירים במפלגה, משרד החוץ הצרפתי זימן את שגריר איטליה במדינה לנזיפה.

הפופולריים