ארה"ב הטילה סנקציות על חברת נפט בוונצואלה

ארה"ב הטילה סנקציות על חברת נפט בוונצואלה
הנשיא מאדורו האשים את ארה"ב בניסיון השתלטות על אוצרות המדינה ובכך על המדינה כולה. חואן גואיידו, שהכריז על עצמו כנשיא, קרא למדינות אירופה לעזור לו לבנות מחדש את ונצואלה וסיפר כי קיבל איומים על חייו. "הדור שלי גדל בדיקטטורה ונאלצנו להתמודד עם אובדן של חברים שנכלאו או עונו - זו המציאות", הסביר גואיידו
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel

הממשל האמריקני החליט הלילה (שלישי) להטיל סנקציות על חברת הנפט בוונצואלה, כמה ימים לאחר שהכריזה כי היא מכירה במנהיג האופוזיציה חואן גואיידו כנשיא הלגיטימי במקום ניקולס מאדורו. הנשיא המכהן האשים את ארצות הברית בניסיון השתלטות על אוצרות המדינה ובכך על המדינה כולה.

גואיידו בן ה-35, הכריז על עצמו כנשיא לפני כשבוע קרא למדינות אירופה לעזור לו לבנות מחדש את ונצואלה וסיפר כי קיבל איומים על חייו. "הדור שלי גדל בדיקטטורה ונאלצנו להתמודד עם אובדן של חברים שנכלאו או עונו - זו המציאות", הסביר גואיידו.

בכירה באופוזיציה בוונצואלה, מרינה קורינה אמרה אמש לכאן חדשות: "העם בוונצואלה מעוניין לחדש את היחסים הדיפלומטים עם ישראל. הקהילה היהודית תרמה רבות לוונצואלה - ואנו מקווים שהיהודים שעזבו יוכלו לחזור".

מועצת הביטחון של האו"ם ערכה בשבת דיון מיוחד בעקבות המשבר בוונצואלה. נציגי רוסיה וארצות הברית התעמתו ושר החוץ האמריקני מייק פומפאו טען כי "הגיע הזמן שכול המדינות יבחרו צד: או שאתם עומדים לצד כוחות החופש, או שאתם לצידו של מאדורו".

"סין, רוסיה, סוריה ואיראן תומכות במאדורו, עמיתנו הרוסים והסינים לא מאפשרים לזוז קדימה", המשיך פומפאו. "זה לא מפתיע שמי ששולטים בלי דמוקרטיה תומכים במאדורו. אנחנו רוצים להחזיר את ונצואלה למצב בו היא מדינה דמוקרטית ומשגשגת".

מוקדם יותר באותו היום הודיעו גרמניה, צרפת וספרד שאם בתוך שמונה ימים לא יוכרזו במדינה בחירות חופשיות והוגנות, הן יכירו בנשיאותו של מנהיג האופוזיציה וראש האסיפה הלאומית חואן גואיידו, שהכריז על עצמו כנשיא בפועל השבוע.

הפופולריים