עיתונאי טורקי לכאן חדשות: "חברים שלי הלכו לכלא, אנשים פוחדים לכתוב"

עיתונאי טורקי לכאן חדשות: "פוחדים לכתוב"
מנהל אתר האופוזיציה "נורדיק מוניטור", שפועל משוודיה, סיפר בריאיון מיוחד על הטענות שהנשיא ארדואן מפעיל רשת ריגול בעולם נגד מתנגדיו: "ארדואן הורס את מוסדות השלטון"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
נשיא טורקיה רג'פ טאיפ ארדואן
צילום: צילום: אי-פי

עבדוללה בוזרוקט, מנהל אתר החדשות "נורדיק מוניטור" הפועל משוודיה ומנוהל על ידי עיתונאים טורקים גולים, האשים הבוקר (רביעי) בריאיון לכאן חדשות כי הנשיא ארדואן הרס את מוסדות השלטון בטורקיה. לדברי בוזרורקט, "יש לנו משטר המבוסס על איש אחד, איסלאמיסט המנסה לקדם תדמית שונה של טורקיה. הוא מנסה לבנות מדינה שאינה מבוססת עוד על שלטון החוק ועל הערכים הדמוקרטיים".

האזינו לריאיון המלא עם עבדוללה בוזרוקט בכאן רשת ב

אתרו של בוזרוקט, המופעל בשוודיה, דיווח כי כי המשטר באנקרה מפעיל רשת ריגול בנציגויות התורכיות בעשרות מדינות ברחבי העולם, כדי לאסוף מודיעין על מתנגדיו של הנשיא הטורקי. העיתונאי סיפר כי "נכון להיום 235 עיתונאים טורקים נשלחו לכלא. רבים מהם חברים שלי, עבדתי איתם. רבים מהם אינם יכולים לעשות את עבודתם. אלה שאינם במאסר חוששים מאוד לכתוב".

"הם מנהלים רשת ריגול נגד אחד המבקרים החריפים ביותר של ארדואן, תנועתו של פתוללה גולן. הם שירטטו פרופילים של התנועה ב-92 מדינות והעבירו את המידע לטורקיה", סיפר בוזרוקט. "אבל לא מדובר רק בשגרירויות, גם המשטרה הטורקית פועלת למען ארדואן. המשימה שלהם מאוד ספציפית, הם נשלחו להגן על הדיפלומטים מחוץ למדינה, ובמקום למלא את המשימה המקורית, הם החלו לאסוף נתונים על מתנגדי הנשיא ב-67 מדינות".

לדבריו, "הנשיא הרס את מוסדות השלטון בטורקיה. הוא נפטר ממחצית מהגנרלים שהיו בעד נאט"ו והמערב, והחליפם בקצינים התומכים ברוסיה ואיראן".

הפופולריים