בכירים באופוזיציה בוונצואלה: נמנה שגריר בישראל מטעם הממשלה החדשה

בכירי אופוזיציה בוונצואלה: נמנה שגריר בישראל
הבכירים אמרו לכאן חדשות כי ההכרזה על המינוי תהיה כבר בימים הקרובים. ביממה האחרונה מינתה האופוזיציה 10 שגרירים במדינות שונות ושגרירים נוספים צפויים להתמנות במקומות שהכירו בגווידו כנשיא הלגיטימי
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ראש האופוזיציה בוונצואלה חואן גואיידו
צילום: צילום: אי-פי

בכירים באופוזיציה בוונצואלה אומרים היום (רביעי) לכאן חדשות כי הם צפויים למנות שגריר בישראל מטעם הממשלה החדשה שהוכרזה. זאת לאחר שראש הממשלה בנימין נתניהו הביע תמיכה במנהיג האופוזיציה חואן גואיידו שהכריז על עצמו נשיא. ההכרזה על המינוי עשויה לקרות כבר בימים הקרובים. ביממה האחרונה מונו עשרה שגרירים במדינות שונות. אמש סיפרו בכירים באופוזיציה לכאן חדשות כי שגרירים נוספים צפויים להתמנות במקומות שהכירו בחואן גואיידו כנשיא הלגיטימי. 

בין המדינות אין יחסים דיפלומטים כבר עשור מאז ניתק הוגו צ'אבס את היחסים ב-2008, ולכן ישראל לא תוכל להתייחס לאדם שימונה כשגריר רשמי, והוא ככל הנראה יוגדר כ"שליח מיוחד". הגורמים אומרים כי לא מתקיימים קשרים ישירים בין ישראל לאופוזיציה בוונצואלה והקשר נעשה בעיקר באמצעות ארצות הברית.

בתוך כך, גואיידו אמר שקיבל שיחת טלפון מנשיא ארצות הברית דונלד טראמפ, לראשונה מאז הכריז על נשיאותו. בשיחה טראמפ בירך את גואיידו על כניסתו לתפקיד וחזר על המחויבות האמריקנית להגן על הדמוקרטיה. גואיידו הודה לטראמפ ולארצות הברית על מחויבותם לחופש ולרווחה של העם בוונצואלה. השניים סיכמו לנהל קשר רציף ולפעול לשיקום היחסים בין המדינות.


מוקדם יותר השבוע הגיב בכיר באופוזיציה על ההחלטה הישראלית להכיר במנהיג המפלגה כנשיא: "אנחנו נשמח לחדש את היחסים עם ישראל. מחכים לעבוד ביחד אתכם בשותפות". גווידו, שהוכר כנשיא הלגיטימי גם על ידי ארצות הברית, קנדה ורוב מדינות דרום אמריקה, צייץ כי הוא מודה לנתניהו על תמיכתו".


אחת מבכירות האופוזיציה וממובילות המחאה נגד מאדורו, מריה קורינה מצ'אדו, אמרה לכאן חדשות: "אנחנו מקווים לחדש את היחסים עם ישראל וקוראים ליהודים שעזבו את המדינה לחזור כדי לסייע בבניית המדינה אחרי הניצחון על מאדורו".

בשבוע שעבר גואיידו הכריז על עצמו כנשיא המדינה במקומו של הנשיא המכהן, ניקולאס מדורו. גואיידו עשה זאת מול עשרות אלפי מפגינים בבירה קראקס. ההפגנות בבירה החלו לאחר שבית המשפט העליון במדינה, הנשלט על ידי תומכיו של מדורו, הורה על פתיחת חקירה פלילית נגד מפלגתו של גווידו.

הפופולריים