ארה"ב תכנס את הקואליציה נגד דאעש בעקבות נסיגתה מסוריה

לאחר הנסיגה: ארה"ב תכנס את הקואליציה נגד דאעש
האמריקנים מבקשים להוביל קו תקיף נגד ארגון המדינה האסלאמית, מחשש להתעוררות מחודשת שלו. 79 המדינות הוזמנו לכינוס בנושא בשבוע הבא
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel

ארצות הברית תכנס בשבוע הבא בוושינגטון את המדינות החברות בקואליציה נגד דאעש, כך פורסם היום (חמישי) בתכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב. 79 המדינות החברות בקואליציה הוזמנו לכינוס על רקע יציאת הכוחות האמריקניים מסוריה. ישראל לא נמנית על המדינות החברות, אך פרטים על הכינוס נמסרו לגורמים ישראלים.

לפי הפרטים שהגיע לידי כאן חדשות בנוגע לכינוס, ארצות הברית מבקשת להוביל קו תקיף נגד דאעש ולשוחח על השלב הבא במאבק בארגון בעיראק ובסוריה. זאת מתוך חשש להתעוררות מחודשת של ארגון המדינה האסלאמית עם עזיבת הכוחות את סוריה. בנוסף, בוושינגטון מעוניינים שהמדינות החברות בקואליציה יביעו עניין במהלך הכינוס בהמשך הפעילות של הקואליציה, חרף עזיבת הכוחות המתוכננת.

בתחילת החדש דווח בערוץ אלמיאדין הלבנוני כי החל השלב הראשון בנסיגת הכוחות של צבא ארצות הברית מסוריה. לפי הדיווח, שיירה ובה 120 כלי רכב נראתה בדרכה לבסיס צבאי בעיראק, סמוך לחבל כורדיסטאן. מקורות עיראקיים מסרו לרשת כי הנוכחות האמריקנית בבסיס תהיה זמנית בלבד.

טראמפ הסכים בתחילת החודש להאט את הוצאת הכוחות האמריקנים מסוריה. לפי גורם אמריקני, הנסיגה תימשך ארבעה חודשים ולא שלושים יום, כפי שהוכרז בתחילה.

הפופולריים