אלפים מפגינים בוונצואלה, קצין בכיר הביע תמיכה בגואיידו

אלפים ברחובות קראקס, קצין בכיר ערק לגואיידו
תומכיו של האיש שהכריז על עצמו כנשיא שוב יצאו אל הרחובות בתקווה להביא לסיום שלטונו של ניקולאס מדורו. בכיר בחיל האוויר הודיע שהוא מכיר בחואן גואיידו כנשיא. גם תומכיו של מדורו הפגינו בקראקס
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מפגינים בקרקאס נגד הנשיא מדורו, ינואר 2019
צילום: אי-אף-פי

אלפים מתומכיו של חואן גואיידו יצאו היום (שבת) להפגין במוקדים שונים של ונצואלה ובםה גם בבירה קרקאס. זאת בתקווה לקדם את החלפת השלטון במדינה. גואיידו הכריז על עצמו כנשיא לפני כשבוע וחצי ומאז מתנהל קרב עיקש על הנהגת המדינה בינו לבין הנשיא הנוכחי ניקולאס מדורו. בשלב זה לא ידוע על נפגעים בהפגנות. המפגינים שאבו עידוד מכך שקצין בכיר בחיל האוויר של ונצואלה הגנרל פרנציסקו יינז הודיע פומבית כי הוא מכיר בחואן גואיידו כנשיא המכהן של ונצואלה. עם זאת, מרבית הקצינים בצבא עדיין שומרים על נאמנו למאדורו. מנגד, גם תומכיו של מדורו יצאו לרחובות ודרשו את השארת הנשיא בשלטון בהפגנה גדולה משלהם. במקביל חואן גואיידו דחה הצעה שהגישו מקסיקו ואורוגוואי בניסיון לתווך בין הצדדים. בהקשר זה אמר גואיידו: "אני מבין שההצעה שלהם לסייע כנה. אך מה שקרה הוא שניסינו הכול (במאבק מול מאדורו). השתתפנו בבחירות. נמנענו מלהשתתף בבחירות. קיימנו הפגנות. ורק רצחו בנו וירו".

גם בברזיל הביעו נכונות לסייע בפתרון המשבר אך לדברי שר החוץ של המדינה ארנסטו אראוז'ו כל פתרון שיושג חייב לכלול את סילוקו של ניקולאס מדורו מן השלטון. לדברי אראוז'ו: "כל הצדדים צריכים להיות מיוצגים בשיחות אך הדרך היחידה לפתרון המצב היא להראות למדורו את הדלת".

הפופולריים