טראמפ: "מקווה שנצליח לעבוד כאומה אחת ולא כשתי מפלגות"

טראמפ: מקווה שנעבוד כאומה אחת ולא כשתי מפלגות
נשיא ארצות הברית נשא הלילה נאום בקונגרס על מצב האומה וטען כי מתרחש "נס כלכלי". לדבריו, מלחמות מטופשות, פוליטיקה או חקירות מגוחכות עלולות לגרום נזק לכלכלה - רמז לחקירות שמתנהלות נגדו
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
נשיא ארצות הברית בנאום
צילום: אי-פי

נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ נשא הלילה (רביעי) נאום בקונגרס האמריקני על מצב האומה, ברקע השבתת הממשל הארוכה בהיסטוריה של ארצות הברית. "אני עוד אגרום לה להיבנות", אמר הנשיא בגבעת הקפיטול. עוד הוסיף טראמפ כי הוא מקווה "לעבוד כאומה אחת ולא כשתי מפלגות". לדבריו, מתרחש בארצות הברית "נס כלכלי" שעלול להיפגע מ"מלחמות מטופשות, פוליטיקה או חקירות מגוחכות" - - רמז לחקירות הרבות שרשויות החוק מנהלות נגדו.

בהמשך התייחס הנשיא לפרישה האמריקנית מהסכם הטילים לטווח בינוני: "אולי נוכל לנהל משא ומתן על הסכם חדש עם סין ועם מדינות אחרות, ואם לא נצליח בכך - נוציא יותר כסף ונהיה חדשניים יותר מכל האחרים", אמר טראמפ והוסיף כי ממשלו "מבוסס על ריאליזם, ולכן העברנו את שגרירותנו לבירת ישראל, ירושלים". הנשיא לא הזניח בנאומו גם את הנושא האיראני, והבהיר: "לא נסיר את עינינו ממשטר שצועק מוות לאמריקה ומאיים ברצח עם נגד העם היהודי".

כל חברות הקונגרס הדמוקרטיות באו לבושות בלבן לאות הזדהות עם המאבק לזכויות נשים. במהלך הנאום, כאשר ציין טראמפ את העליה במספר הנשים המועסקות במשק ואת הגידול במספרן בקונגרס, נעמדו חברות הקונגרס הדמוקרטיות והריעו.

זמן קצר לפני שהחל הנשיא לנאום, הודיע הבית הלבן כי הוא יוועד בסוף החודש בוייטנאם עם מנהיג קוריאה הצפונית קים ג'ונג און. זו תהיה הפסגה השניה בין טראמפ לקים והיא תימשך יומיים.

הפופולריים