לראשונה: האפיפיור הכיר בהתעללות מינית בנזירות

לראשונה: האפיפיור הכיר בהתעללות מינית בנזירות
באופן תקדימי, אמר האפיפיור פרנציסקוס כי "יש כמרים ובישופים שעושים את זה. זו בעיה, ואנחנו עובדים על כבר זמן מה". האפיפיור גם ציין כי הוותיקן השעה כמה אנשי דת
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
האפיפיור פרנציסקוס
צילום: צילום: אי-פי

באופן תקדימי, מנהיג הכנסייה הקתולית, האפיפיור המכהן פרנציסקוס, הכיר בתהעללות המינית שחווות נזירות בכנסייה על ידי כמרים ובישופים. "יש כמרים ובישופים שעושים את זה", צוטט האפיפיור בדיווח של רשת CNN. "זו בעיה, ואנחנו עובדים על זה כבר זמן מה".

פרנציסקוס ציין כי הוותיקן "השעה כמה אנשי דת", והזכיר מקרה של מסדר נזירות בצרפת, שבעניינו פעל קודמו בתפקיד בנדיקטוס ה-16. "לאפיפיור בנדיקטוס היה האומץ לפרק מסדר נשי בעל מעמד בגלל העבדות שנשים נכנסו אליה, גם עבדות מינית, שנוהלה על ידי כמרים ועל ידי המייסד של המסדר", אמר פרנציסקוס.

דברי פרנציסקוס מגיעים בהמשך לכתבה שפורסמה בשבוע שעבר בעיתון הוותיקן. "בשנה האחרונה עיתונים רבים שפכו אור על הטרגדיה הזו", נכתב ב"אוסרוואטור רומאנו". "אנשים רבים במדינות עולם שלישי, וגם במדינות מפותחות יותר, דיברו על התופעה וגינו אותה.

"אם נמשיך לעצום את עינינו מול הסקנדל הזה - שעלול להיות בעל השלכות חמורות עוד יותר אם לוקחים בחשבון שהתעללות מינית בנשים יכולה להביא להריונות לא רצויים, ובכך גם להפלות - המצב של דיכוי נשים בכנסייה לעולם לא ישתנה". 

הפופולריים