בפעם השנייה בתוך חודש: איראן ביצעה ניסיון שיגור לוויין

בפעם השנייה בחודש: איראן ניסתה לשגר לוויין
מצילומי אוויר שפורסמו בארצות הברית נראה כן השיגור עם סימני שריפה, המעידים על המהלך. האיראנים ביצעו את השיגור למרות אזהרות ארצות הברית. בחודש שעבר הודיעה טהראן כי הלוויין ששוגר לא הצליח להיכנס למסלול הכבידתי
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
כן השיגור באיראן
צילום: צילום: דיגיטל גלוב, אי-פי

הממשל האיראני ביצע הלילה (חמישי) ניסיון שיגור של לווין, מדובר בניסיון השני שבוצע בחודש האחרון. בצילום אוויר שפורסם בארצות הברית נראה כן השיגור על שם האייתולה חומייני עם סימני שריפה, המעידים על שיגור שהתבצע במקום. בטהראן ביצעו את המהלך למרות האזהרות מצד האמריקנים.


בחודש שעבר הודיע שר התקשורת של איראן שארצו ביצעה שיגור של לוויין לחלל אולם ניסיון זה נכשל. לדברי השר מוחמד ג'וואד אזרי ג'רומי השיגור בוצע אך הלוויין לא הצליח להיכנס למסלול הכבידתי בשל "העדר מהירות מספקת". מוקדם יותר טען שר החוץ האמריקני מיק פומפאו שעצם שיגור הלוויין לחלל מפר את החלטת מועצת הביטחון בעניין איראן, אולם הרפובליקה האסלאמית ממשיכה לטעון שאין זו הפרה כלל.

רה״מ נתניהו התייחס בחודש שעבר לנושא בטקס החלפת הרמטכ"לים ואמר: "מולנו עומד גורם אחד מרכזי - איראן ושלוחות הטרור שלה. היא משקרת עכשיו, שהיא כביכול משגרת לוויין תמים לחלל, אבל בעצם רוצה להשיג את השלב הראשון של טיל בין יבשתי, בניגוד לכל ההסכמים הבינלאומיים. אנחנו תומכים תמיכה מלאה בהתנגדות התקיפה של ארה"ב לצעד התקפי זה".

בתוך כך, לאחרונה הודיעה איראן כי היא חוזרת להעשיר אורניום בכור המחקרי שברשותה. גורמים בישראל העריכו כי הודעה זו של איראן מהווה הכנה לאפשרות של הפרת הסכם הגרעין, עליו מותחים ביקורת רבה בממשל האמריקני הנוכחי והן בישראל.

הפופולריים