"חשמלו אותי בכל הגוף": ג'ניפר נכלאה במחנה בסין - והצליחה להימלט

"חושמלתי בכל הגוף": עדות מגיהנום המחנות בסין
ג'ניפר דזנג עברה עינויים, מניעת שינה, מכות חשמל ועבודת פרך בגלל שהצטרפה לתנועת הפאלון גונג בסין. מאז שהשתחררה מהמחנה, היא נאבקת למען ההכרה ב"צד האפל של המפלגה הקומוניסטית". צפו בריאיון איתה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ג'ניפר דזנג
צילום: צילום: ללא

ג'ניפר דזנג הייתה חברת המפלגה הקומוניסטית בסין. אך כשהצטרפה לתנועת הפאלון גונג היא נעצרה, והועברה ל"מחנה חינוך מחדש". שם היא עברה עינויים, מניעת שינה, מכות חשמל, ועבודת פרך במטרה לשבור את רוחה. מאז הצליחה להשתחרר ולברוח מסין, היא עוסקת בהפצת חוויותיה ברחבי העולם על מנת שכולם יכירו את "הצד האפל של המפלגה הקומוניסטית".

במסגרת מאבקה הגיעה דזנג גם לישראל, ובריאיון מיוחד לתוכנית "העולם היום", ששודר הערב (שני) בכאן 11, היא סיפרה על העינויים הקשים: "חישמלו אותי בכל גופי עד שאיבדתי הכרה. החוויה במחנה היא כמו להיכנס היישר לגיהינום".

כדי להשתחרר נאלצה דזנג להוכיח שהיא "השתקמה" וכבר אינה מאמינה בעיסוק בפאלון גונג. השומרים במחנה הביאו אותה לכדי מצב שבו היא מצהירה כי ויתרה על אמונותיה ועוזרת לענות אסירים אחרים. "הרגשתי שאני הופכת לקליפה ריקה בצורת בן אדם. אפילו אחרי שהשתחררתי וברחתי למערב, עדיין לא הצלחתי להתגבר ולחזור לעצמי", סיפרה דזנג.

הפופולריים