דוח אמריקני: "יש סכנה לתקיפה על ארצות הברית מהחלל"

דוח: "יש סכנה לתקיפה על ארצות הברית מהחלל"
המסמך שחיברה סוכנות הביון במשרד ההגנה האמריקני מזהיר במיוחד מפני הסכנה הנשקפת מרוסיה ומסין. בדוח צוין כי בתרחיש הקיצוני ביותר, מדינות עלולות גם לפוצץ נשק גרעיני בחלל וליירט לוויינים באמצעות טילים
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
שיגור טיל של נאס"א לחלל
צילום: צילום: אי-פי

דוח חדש של סוכנות הביון במשרד ההגנה האמריקני מתריע מפני התקפה אפשרית על ארצות הברית מהחלל. הדוח שהתפרסם הלילה (רביעי) מצביע על כך שמדינות שונות, בהן רוסיה וסין, מפתחות טכנולוגיות שעלולות "להוות אתגר ליתרונות ההגנתיים של הצבא האמריקני בחלל". בנוסף, הדוח אף מזהיר שמדינות עלולות לפוצץ נשק גרעיני בחלל.

במסמך של סוכנות הביון צוין כי ארצות הברית ובעלות בריתה נסמכות כיום "באופן כבד" על טכנולוגיית חלל, המשרתת שימושים צבאיים, מסחריים ואזרחיים. עוד נכתב כי "החסמים הטכנולוגיים הישנים בדרך לחלל הולכים ונופלים, ומאפשרים לעוד מדינות וחברות מסחריות להשתתף בהקמת לווינים, הגעה לחלל, חקר של החלל וגם טיסות של בני אדם לחלל".

לצד כל היתרונות, במשרד ההגנה בוושינגטון התריעו מפני הסכנות הנלוות להתפתחויות בתחום החלל. "ישנן ממשלות זרות שמתפתחות יכולות המאיימות על היכולת של אחרות להשתמש בחלל. סין ורוסיה בפרט נוקטות צעדים כדי לאתגר את ארצות הברית", נכתב בדוח. בין השאר, המסמך מפרט שרשתות מעקב רוסיות וסיניות בחלל מסוגלות לאתר לוויינים בחלל, וכך "לחתור תחת פעולות שמתבצעות שם".

בנוסף, סוכנות הביון קובעת בדוח שמוסקווה ובייג'ינג מפתחות נשק חדש לשימוש בחלל, כולל פעולות של שיבוש ויכולות סייבר. אלה, לפי הדוח, עלולות להוביל לפיתוח "נשק אנרגטי מונחה מטרה" וטילים שיוכלו ליירט לוויינים. מלבד זאת, נאמר כי שתי המדינות עלולות לנצל את ההתקדמות שלהן בתחום החלל כדי לשפר את יכולותיהן הצבאיות גם על הקרקע.

הפופולריים