פומפאו: "אין דרך להשיג שלום במזה"ת מבלי להתעמת עם איראן"

פומפאו: אין דרך לשלום בלי עימות עם איראן
שר החוץ של ארה"ב, שאמר את הדברים במענה לשאלת כאן חדשות, נועד עם רה"מ בשולי הוועידה בוורשה העוסקת באיראן; נתניהו: הכינוס - מפנה היסטורי, עשרות נציגי מדינות דנו באחדות נדירה נגד איומי המשטר האיראני
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel

שר החוץ של ארצות הברית, מייק פומפאו, אמר הבוקר (חמישי) בפתח פגישתו  בוורשה עם ראש הממשלה בנימין נתניהו, במענה לשאלת כאן חדשות, כי "אין דרך להשיג שלום במזרח התיכון מבלי להתעמת עם איראן".


נתניהו, שנועד עם שר החוץ בשולי הוועידה הבינלאומית בבירת פולין בנושא איראן הודה לפומפאו, ולממשל טראמפ על הכינוס: "אתם יכולים לראות, אמש הייתה נקודת מפנה היסטורית. חדר עם 60 נציגים ושרי חוץ מעשרות ממשלות, ראש ממשלה ישראלי ושרי חוץ ממדינות ערב מובילות עמדו ביחד ודיברו בעוצמה ובהירות ואחדות נדירה נגד איומים משותפים מהמשטר האיראני".

נתניהו הוסיף: "המסקנה העיקרית שלי היא שחייבים להמשיך את זה בדרכים אחרות לאותה מטרה ואני רוצה להודות לך". שר החוץ האמריקני אמר כי איראן היא "אתגר גלובלי ונמשיך לעבוד על המאמץ המשותף". אתמול אמר נתניהו כי מטרת הכנס היא לדבר עם מדינות ערביות מתונות על הדרכים להילחם באיראן. 

במהלך הכינוס גם פומפאו וגם נתניהו הראו יחסים קרובים עם שר החוץ התימני, וישבו משני צדדיו. בנאומו התייחס פומפאו לאירועי אמש, ואמר: "אתמול היה יוצא דופן - מנהיגים ערבים וישראליים ישבו באותו חדר, חלקו ארוחת ערב והחליפו עמדות."


הפופולריים