טראמפ הכריז: אחתום על צו חירום שיאפשר את בניית החומה

טראמפ: אחתום על צו חירום שיאפשר לבנות חומה
הנשיא מנסה לקיים את הבטחת הבחירות שלו ולבנות חומה בגבול מקסיקו שתקשה על המסתננים. "תראו את ישראל, הם בונים עוד חומה, אחרי שהקודמת עבדה ב99.99 %", אמר הנשיא
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
דונלד טראמפ
צילום: צילום: אי-פי

נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ הכריז הערב (שישי) כי יחתום על צו חירום נשיאותי שיאפשר לו לממן את בניית החומה בגבול הדרומי עם מקסיקו. "תראו את ישראל, הם בונים עוד חומה, אחרי שהקודמת עבדה ב99.99 %", אמר הנשיא.

הכרזה על מצב חירום תאפשר לנשיא להעביר מיליארדי דולרים לטובת בניית החומה, שתקשה על כניסתם של מסתננים. בעבר נמתחה ביקורת על הנשיא בעקבות הדיווחים שהכסף שיועבר תחת "מצב חירום לאומי" יגיע מתקציב שמטרתו עזרה וסיוע לנזקקים.


לפני כשבוע וחצי נשא נשיא ארצות הברית נאום בקונגרס האמריקני על מצב האומה, ברקע השבתת הממשל הארוכה בהיסטוריה של ארצות הברית. "אני עוד אגרום לה להיבנות", אמר הנשיא בגבעת הקפיטול על החומה. עוד הוסיף טראמפ כי הוא מקווה "לעבוד כאומה אחת ולא כשתי מפלגות". לדבריו, מתרחש בארצות הברית "נס כלכלי" שעלול להיפגע מ"מלחמות מטופשות, פוליטיקה או חקירות מגוחכות" - רמז לחקירות הרבות שרשויות החוק מנהלות נגדו.

לפני שבועיים התבטא טראמפ בנושא השבתת הממשל הנמשכת וציין כי "יש מצב חירום במדינה - פלישה של סוחרים בבני אדם". הוא הדגיש שוב כי נחוצה בנייתה של חומה - "מי שאומר שלא, משחק משחקים". 

הפופולריים