הקרב על מעוז דאעש האחרון: אזרחים פונו לקראת עימותים

הקרב על מעוז דאעש: אזרחים פונו לקראת עימות
כוחות סוריים דמוקרטיים פינו את אזור העיירה באר'וז בצפון מזרח סוריה, לקראת עימות שיפתחו בו בקרוב עם ארגון הטרור. בימים האחרונים נכנסו עשרות משאיות כדי לפנות את האזרחים מאותו אזור. המודיעין העיראקי הודיע כי עצר 13 בכירים בארגון
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
לוחמי דאעש
צילום: צילום: אי-פי

הקרב על המעוז האחרון של דאעש בסוריה: הכוחות הסוריים הדמוקרטיים, ה-SDF שנתמכים בידי ארצות הברית, מעריכים שהיום (חמישי) יסתיים הפינוי של האזרחים מהעיירה באר'וז בצפון מזרח סוריה, ויחלו עימותים עם כוחות דאעש באזור. בימים האחרונים נכנסו עשרות משאיות כדי לפנות את האזרחים מאותו אזור.

בכלי התקשורת הערביים צוטטה הודעה הבוקר מטעם הכוחות, שמכילים לוחמים כורדים ברובם, שלפיה ברגע שיושלם הפינוי של האזרחים יחלו העימותים עם לוחמי דאעש שנותרו בעיירה. בימים האחרונים התנהל משא ומתן בין הצדדים בעניין הפינוי של האזרחים ואנשי דאעש מהעיירה. לפי שעה, נראה שהוסכם רק על פינוי האזרחים.

בתוך כך, המודיעין העיראקי הודיע היום כי הוא הצליח לפרק בימים האחרונים את תשתית המימון הגדולה ביותר של דאעש, ואף עצר בסוריה 13 בכירים בארגון שמחזיקים באזרחות צרפתית. כמו כן, דווח כי הכוחות הסוריים הדמוקרטיים מסרו לידי השלטונות בעיראק 150 מבוקשים עיראקים בשורות הארגון שנתפסו.

לפני שבועיים הגארדיאן הבריטי דיווח על הימלטותו של מנהיג דאעש, אבו-בכר אלבגדאדי, לאחר ניסיון הפיכה מצד לוחמים זרים בארגון. בכירי מודיעין באזור אומרים כי קבוצות ג'יהאד שמו  פרס על ראשו לאחר אותה מזימה כושלת. עוד נמסר כי נסיון ההפיכה ארע ב-10 בחודש שעבר במקום המסתור של המנהיג במזרח סוריה וכי הוא הובל על ידי לוחמים זרים.

הפופולריים