ההרוגות בצ'ילה: גלילה ביטון מנשר ודינה פורת מרשפון

ההרוגות בצ'ילה: גלילה ביטון ודינה פורת
בעלה של ביטון נפגע גם כן בתאונת השיט בדרום אמריקה ומאושפז עם שברים בכל גופו. בתה אמרה: "הלב מסרב להאמין" • בנם של זוג מטיילים בסירה שלא נפגעה סיפר בכאן רשת ב: "אמא הרגישה שמשהו שם לא טוב"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
צ'ילה, סירה, גלילה ביטון, טורס דל פיינה
צילום:

שתי הנשים שנהרגו בתאונת השיט שהתרחשה הלילה (ראשון) בצ'ילה הן גלילה ביטון, בת 61 מנשר, ודינה פורת בת 71 מרשפון. בעלה של גלילה, מוטי, נפגע גם כן בתאונה ומאושפז עם שברים בכל גופו. בנותיהם של השתיים צפויות לצאת בקרוב לצ'ילה כדי לשהות לצד אביהן, ואחת מהן כתבה בדף הפייסבוק שלה:  "הלב מסרב להאמין״.יוסי ביטון, גיסה של גלילה שנהרגה בתאונה: "קיבלתי טלפון מאחי מוטי ולא הספקתי לענות. אחרי רבע שעה אחי הצעיר התקשר ובישר את הבשורה האיומה. הודעתי לכל האחים. הגענו להיות עם הבנות, לנסות לעזור כמה שיותר. הן טסות להיות עם אבא. קשה מאוד לעכל את הבשורה הזו." לפי ביטון, "היה עודף מים. הסקיפר, שמכוון את הסירה, לא שלט בה ונכנס בסלע".


אביב ביטון, בתה של גלילה סיפרה: "קיבלנו את הבשורה הבוקר, כשאבא שלי התקשר לעדכן אותנו, הוא ידע מה המצב של אמא. דיברנו עם המדריך של הקבוצה, שעדכן אותנו מה היה שם. זו הייתה כנראה טעות של הסקיפר. אין שום סיבה שיהיו חששות - זה טיול מאורגן, לא של חבר'ה צעירים שיש יותר סיכונים".

ביטון סיפרה על אמא ואמרה כי היא "אמא מדהימה. כולם מכירים אותה, טוב לב, היא עושה הכל כדי לעזור לכולם. הם חיכו לטיול ולהגיע לאזור הזה - זה מקום שלא אמור לקרות בו שום דבר. ידענו לכל אורך הדרך לאן ומתי הם נוסעים".


בנם של זוג מטיילים שהיו בסירה שלא נפגעה בתאונה בפארק טורס דל פיינה, שבדרום המדינה, תיאר בריאיון לאסתי פרז בתוכנית "בחצי היום" בכאן רשת ב את השתלשלות האירועים: "אמא שלי הרגישה שמשהו שם לא טוב, היא ביקשה להגיע באמצעים אחרים ולא רצתה בהתחלה גם לעלות לסירה". לדבריו, "הייתה קצת עמימות ועדיין יש".

הבן סיפר כי "נציגה מחברת 'מסעות' התקשרה, וסיפרה שהייתה תאונה עם סירה, 'אבל הכול בסדר'. גיסי התקשר לחדר המצב, לראות שהכל בסדר, שם הם אמרו שההורים לא ברשימות - זו כבר אנחת רווחה". לפיו, "מזג האוויר היה גשום וקר".

מחברת "מסעות" שהוציאה את הטיול נמסר: "מיד עם היוודע המקרה, עדכנו את חדר המצב של משרד החוץ, אנו בקשר רציף עם מדריך הטיול הישראלי שמנהל את האירוע במקום בסיוע של רופא ישראלי. צוות בכיר של החברה בדרכו לצ'ילה כדי לחבור לקבוצה, לסייע לפצועים ובני משפחותיהם ולהבטיח שהם מקבלים טיפול רפואי מקצועי ומסור. כל משאבינו מופנים בכדי לנהל את המקרה המצער הזה בצורה הטובה ביותר והמקצועית ביותר. אנו לומדים את נסיבות התאונה המפתיעה, שכן מדובר בשיט נפוץ המבוצע מידי יום על ידי החברה המובילה בתחום באזור, בעלת ותק של עשרות שנים".

האזינו לריאיון עם בנם של זוג המטיילים בכאן רשת ב

"הם התחילו את השיט של שעה וחצי, ומזג האוויר התחיל להיות קצת יותר סוער. הסירה שלהם הגיעה ליעד, יורדים מהסירה, ממתינים לקבוצה השנייה. בינתיים מגיעה סירה אחרת של תיירים צרפתים עם עוד זוג ישראלים על הסירה הזאת. כשראו שההגעה מתעכבת התחילה ספקולציה שקרה משהו. העלו אותם על אוטובוס והסיעו אותם למלון, שם כבר המדריך עידכן שקרה משהו. כנראה לא יודעים עדיין את ממדי גודל האסון", הסביר הבן. 

הפופולריים