לקראת האוסקר: אלה המועמדים הבולטים לזכייה

לקראת האוסקר: אלה המועמדים הבולטים לזכייה
טקס פרסי האקדמיה האמריקנית לקולנוע ייצא הלילה לדרך בפעם ה-91. האם "רומא" יעשה היסטוריה? האם ליידי גאגא תגרוף פסלון? ומה יהיה על הגאווה הישראלית?
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
פרסי האוסקר
צילום: אי-פי

טקס האוסקר ה-91 ייערך הלילה (ראשון) ב-03:00 לפנות בוקר (שעון ישראל) בלוס אנג'לס. על פרס סרט הדרמה הטוב ביותר יתחרו שמונה סרטים, כש"רומא" של נטפליקס, המתאר את ילדותו של הבמאי אלפונסו קווארון במקסיקו סיטי, נחשב למועמד המוביל לזכייה. המתחרה הגדול שלו הוא "המועדפת" - שעוסק במשחקי הכוח בחצרה של המלכה אן בתחילת המאה ה-18 - גרף שבע ניצחונות בטקס פרסי הבאפט"א, שנחשב למקבילה הבריטית לאוסקר. בנוסף, הוא מוביל לצד "רומא" במספר המועמדויות בטקס כולו.

מנגד, במקום השני בסוכנויות ההימורים ממוקם דווקא על זוכה פרס גלובוס הזהב 2019 "הספר הירוק", שמועמד לחמישה פרסים בטקס השנה."המועדפת" נדחק למקום השלישי. 

בקטגוריית השחקן הטוב ביותר מועמדים בראדלי קופר על תפקידו בסרט "כוכב נולד", כריסטיאן בייל ב"סגן הנשיא", ראמי מאלק שגילם את פרדי מרקיורי ב"רפסודיה בוהמית", ויליאם דפו שגילם את וואן גוך בסרט "At Eternity's Gate" וויגו מורטנסן ששיחק ב"הספר הירוק".

בין המועמדות לפרס השחקנית הטובה ביותר נמצאות ליידי גאגא על תפקידה בסרט "כוכב נולד", גלן קלוז המשחקת ב"האישה", אוליבייה קולמן - "המועדפת", מליסה מקארתי על תפקידה ב-"Can You Ever Forgive Me?" ויאליצה אפאריסיו ב"רומא".

הסרט הישראלי "Skin" של הבמאי גיא נתיב, העוסק בניאו-נאצי שפונה לדרך חדשה, נמצא בין המועמדים לזכייה בפרס הסרט העלילתי הקצר, ואף נחשב לבעל סיכויים טובים לגרוף את הפסלון המוזהב.

הפופולריים