מדריך הטיול בצ'ילה: "זו אמורה היתה להיות חוויה של פעם בחיים"

מדריך השיט בצ'ילה: זו אמורה היתה להיות חוויה
זוהר אשכר פירט בכאן רשת ב איך גילה על התאונה כשעה לאחר שהתרחשה. הוא סיפר כי מדובר באזור בלי תקשורת ורק כשהגיע למלון הבין שהיו נפגעים. לדבריו: "אני קודם כל רוצה לראות אותם חוזרים הביתה הכי בריאים שאפשר"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
פארק טורס דל פיינה
צילום: צילום: AFP

זוהר אשכר, מדריך הטיול בצ'ילה שבו אירעה תאונת השיט אתמול בה נהרגו דינה פורת וגלילה ביטון, סיפר הבוקר (שני) בכאן רשת ב על השתלשלות האירועים. בריאיון לתכנית "קלמן ליברמן" אמר אשכר כי "זה טיול שאמור להיות חוויה של פעם בחיים, ואתה מוצא את עצמך מטפל באנשים כואבים. עכשיו המטרה היא קודם כל להחזיר אותם הביתה".

"עליתי עם חלק ראשון של הקבוצה והיה איתי עוד מדריך צ'יליאני שאותו השארתי עם החצי השני של הקבוצה. כל המרחק בינינו הוא בין שבע לעשר דקות", סיפר אשכר. "כשהגענו למעלה ראיתי שהסירה לא מגיעה ומתעכבת. האזור הוא שני פארקים עצומים שאין בהם תקשורת בכלל. לקח בערך שעה עד שהבחור מחברת הסירות אומר לי שיש תקלה, הסירה שבה לאחור. זה בעצם הנתון הראשון שאני מקבל. כשהגעתי לבית המלון הבנתי שיש אירוע עם נפגעים".

האזינו לריאיון עם זוהר אשכר

אשכר סיפר על פורת וביטון שנהרגו בתאונה ואמר: "את דינה פורת הכרתי במהלך הטיול. אישה מדהימה שסיפרה שהיא ניסתה כבר פעמיים בעבר להירשם לטיול, והפעם היא הייתה מאושרת עד השמיים מכך שהיא הצליחה להגשים את החלום הזה, להגיע לדרום אמריקה. גלילה ביטון הייתה אצלי בעבר כבר בטיולים בדיוק בצד השני של יבשת אמריקה".

"אני אחראי לכל בן אדם שבא איתי ברמה המוסרית, ברמה האישית. התחושה שאתה מוציא בן האדם מהארץ, ובין שאתה לא תחזיר את כולם חיים זה משהו שיושב עליך", סיים אשכר. "אני עושה את העבודה הזו מאהבת אדם ואתה מבין שיש כאן שתי נשים שאיכשהו לא יחזרו לילדים ולנכדים שלהן. אני ביקשתי להישאר עם הפצועים, אני קודם כל רוצה לראות אותם חוזרים הביתה הכי בריאים שאפשר".

פורת בת ה-71 מרשפון וגלילה ביטון, בת 61 מנשר, נהרגו אתמול בתאונת שיט בצ'ילה. בעלה של גלילה, מוטי, נפגע גם כן בתאונה ומאושפז עם שברים בכל גופו. בנותיה של פורת סיפרו אתמול לכאן חדשות שאמם נהרגה על הידיים של אביהן, שנפצע בתאונה. 

הפופולריים