טראמפ בפסגת האנוי: "הזדמנות גדולה עבור ידידי קים"

טראמפ בפסגת האנוי: "הזדמנות גדולה לידידי קים"
לקראת הפגישה עם מנהיג קוריאה הצפונית בווייטנאם, אמר טראמפ: "קוריאה הצפונית תשגשג במהירות אם תתפרק מנשקה הגרעיני. הזדמנות גדולה והיסטורית"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
טראמפ בפסגה בהאנוי
צילום: צילום: אי-פי

נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ צפוי להיפגש היום (רביעי) עם מנהיג קוריאה הצפונית קים ג'ונג-און בבירת וייטנאם האנוי. תהיה זו פגשיתם השנייה של שני המנהיגים, במסגרת התחממות היחסים בין המדינות בשנה האחרונה, ומאמצי ארצות הברית להביא לפירוזה של קוריאה הצפונית. בציוץ שפרסם הלילה בטוויטר, טראמפ אף כינה את קים ג'ונג-און "ידידי".

טראמפ כתב כי "וייטנאם משגשגת. קוריאה הצפונית תיהפך לכזו במהירות אם תתפרק מנשקה הגרעיני. הזדמנות גדולה והיסטורית עבור ידידי קים ג'ונג-און. נדע בקרוב - מעניין מאוד".

טראמפ הגיע לארמון הנשיאותי בהאנוי, ונפגש עם מקבילו הווייטנאמי נגויין פו-טרונג. בתחילת הפגישה, שהייתה פתוחה לתקשורת, הודה טראמפ למארחו ושיבח בפניו את ההתקדמות שעשתה וייטנאם.

טראמפ ציין שייחתמו בהמשך היום הסכמי סחר בין ארצות הברית לווייטנאם. בנוגע למפגש הפסגה עם שליט קוריאה הצפונית, אמר טראמפ ששני הצדדים מרגישים טוב לגבי קיומה בווייטנאם, כיוון שזו מהווה דוגמה טובה למה שיכול לקרות עם "חשיבה טובה".

הפופולריים