נשיא איראן חסן רוחאני דחה את התפטרות שר החוץ זריף

נשיא איראן רוחאני דחה את התפטרות שר החוץ זריף
במכתב שהתפרסם בסוכנות הידיעות האיראנית כתב רוחאני על זריף: "שמחת אויבינו, כולל ישראל, אחרי התפטרותך מראה על הצלחתך". קאסם סולימאני גם התייחס לנושא ואמר כי זריף נתמך על ידי ההנהגה האיראנית
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
חסן רוחאני ומוחמד ג'וואד זריף
צילום: צילום: אי-פי

נשיא איראן חסן רוחאני דחה היום (רביעי) את התפטרות שר החוץ מוחמד ג'וואד זריף. במכתב שהתפרסם בסוכנות הידיעות האיראנית כתב רוחאני על זריף: "כפי שהמנהיג העליון תיאר אותך כאדם 'אמין, אמיץ ודתי' בחזית נגד הלחצים האמריקנים, אני שוקל את התפטרותך מול האינטרסים הלאומיים, ודוחה אותה".

עוד כתב רוחאני לזריף: "שמחת אויבינו, כולל ישראל, אחרי התפטרותך מראה על הצלחתך. אני והמנהיג העליון סומכים עליך. המשך בעבודתך". בהודעה בחשבון האינסטגרם שלו כתב זריף: "משרד החוץ ימשיך בעבודתו".

במקביל, מפקד כוח קודס של משמרות המהפכה באיראן קאסם סולימאני גם התייחס היום להתפטרותו של שר החוץ האיראני מוחמד ג'וואד זריף. סולימאני אמר כי "זריף נתמך על ידי ההנהגה האיראנית, ועודנו אמון על מדיניות החוץ של איראן".

סולימאני התייחס גם לביקור נשיא סוריה באיראן בתחילת השבוע ולפגישותיו עם בכירים איראנים, שבהם לא נכח זריף. סולימאני תלה את האשם בלשכתו של רוחאני, שלטענתו לא תיאמה כראוי את הביקור של אסד באיראן, ולכן זריף לא נכח בפגישות.

זריף יצא אתמול בהצהרה על התפטרותו: "זו הייתה חובה להגן על מעמדו וכבודו של המשרד שלי. אין בי חרטה אישית ואני גם לא צריך אף אחד שינחם אותי". היום נצפה זריף יחד עם רוחאני בקבלת פנים לראש ממשלת ארמניה באיראן.

הפופולריים