תושב קשמיר: "חוששים שהמצב בין הודו לפקיסטן ייצא משליטה"

"חוששים שהמצב בין הודו לפקיסטן ייצא משליטה"
סוהיל אחמד, המתגורר בגבול בין שתי המדינות, סיפר בכאן רשת ב על המתיחות בעקבות הפלת המטוס ההודי: "הגיע הזמן שהקשמירים ישפיעו על עתידם, ולא ייפלו קורבן למלחמה בין שתי המדינות"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
חיילים הודים בגבול פקיסטן
צילום: צילום: אי-פי

"אנשים עוזבים את הגבול לערים, החשש הכי גדול הוא ממלחמה": סוהיל אחמד, עורך דין המתגורר בגבול שבין הודו לפקיסטן, סיפר היום (רביעי) בריאיון לערן סיקורל ב"שעה הבינלאומית" בכאן רשת ב על המתיחות הגוברת בין המדינות, אחרי שמטוס קרב הודי הופל באזור חבל קשמיר. "המצב בהחלט מתוח. אישית אני לא מאמין שתפרוץ מלחמה, אבל זו אכן הסלמה משמעותית. יש חשש שהמצב ייצא משליטה".

האזינו לריאיון המלא בכאן רשת ב

אחמד תיאר את האירוע: "זה קרה בשעות הבוקר המוקדמות באזור בגבול שנמצא בשליטת הודו. מטוסים הודיים חדרו לגבול הפקיסטני והתלקח שם עימות. תושבים ראו שני מטוסים נופלים".

"בציבור בהחלט יש חשש שהמצב יהפוך למלחמה", המשיך אחמד. על עתידה של קשמיר ופתרון הסכסוך בין הודו לפקיסטן הוא אמר: "אני מאמין שהפתרון הוא לאפשר לקשמירים להכריע על זכותם להגדרה עצמית. מיזוג מוחלט של קשמיר להודו או לפקיסטן לא יצליח, וגם עצמאות לא אפשרית. צריך להגיע להסדר שיעניק לאזרחי קשמיר עצמאות מסויימת, כי אנחנו תרבות נפרדת מזו של ההודים ושל הפקיסטנים".


מוקדם יותר, הודו אישרה שמטוס מיג-21 שלה נפל באזור חבל קשמיר וכי הטייס נעדר. בפקיסטן טענו כי הפילו שני מטוסי קרב הודיים, וכי אחד הטייסים נפצע ונלקח לבית חולים. טייס אחר הועבר למעצר.

המתיחות התלקחה אתמול בעקבות תקיפה של מטוסים הודיים בחלק הפקיסטני של קשמיר. לטענת הודו, מטוסיה תקפו חוליית טרור שניסתה לעשות פיגוע בשטחה. הודו גם ירתה פצצת מרגמה אל אזור מגורים בכפר בקשמיר ושישה בני אדם נהרגו, בהם ילדים.


הפופולריים