"גזען, נוכל ושקרן": עו"ד לשעבר של טראמפ בעדות בסנאט

"גזען ושקרן": עורך דינו של טראמפ בעדות דרמטית
מייקל כהן הציג מסמכים והאשים את הנשיא בעבירות של תשלום דמי שתיקה לכוכבת הפורנו סטורמי דניאלס. "אני מתבייש בדברים שעשיתי עבור טראמפ בשביל להגן עליו", אמר עורך הדין בעדות
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel

עורך דינו לשעבר של נשיא ארצות הברית דונלד, מייקל כהן, מסר היום (רביעי) עדות בוועדת הפיקוח והרפורמה של הסנאט האמריקני. כהן כינה בעדותו את טראמפ: "גזען, נוכל ושקרן". במהלך עדותו סיפק עורך הדין לוועדה כמה מסמכים הקשורים לטענתו לדמי השתיקה ששילם לסטורמי דניאלס.

כהן הציג העתק של צ'ק שכתב עבורו טראמפ כדי להחזיר לו כסף על תשלום דמי השתיקה לכוכבת הפורנו, שטענה כי ניהלה יחסים עם הנשיא בזמן שהיה נשוי. "תודה שהזמנתם אותי היום. אני יודע שחלקכם יתקפו אותי על אמינותי, בגלל זה צירפתי מסמכים שמעניקים ראיות שאינן משתמעות לשתי פנים", אמר כהן בפני הוועדה.

"מעולם לא חשבתי כאשר התחלתי לעבוד אצל טראמפ שהוא ירוץ לנשיאות יום אחד ושהוא ירוץ על פלטפורמה של שנאה. אני מצטער שהתחלתי לעבוד אצלו. אני מתבייש בדברים שעשיתי עבור טראמפ בשביל להגן עליו. אני מתבייש שלא הקשבתי לצו מצפוני", הוסיף.

עורך הדין טען ששיקר לקונגרס כשאמר שהנשיא הפסיק לנהל משא ומתן על בניית מגדל טראמפ במוסקבה. "הדיונים בנושא המשיכו בזמן הקמפיין. טראמפ לא אמר לי במפורש לשקר לקונגרס, הוא לא פועל כך, הוא היה מסתכל לי בעיניים ואומר 'אין שום קשר עם רוסיה'. בדרכו שלו הוא הנחה אותי לשקר. הוא לא ציפה לנצח בבחירות".

מייקל כהן על טראמפ: "אני מכיר אותו מצויין, עבדנו ביחד במשך יותר מעשר שנים. כאשר פגשתי אותו לראשונה הוא היה יזם נדל"ן מצליח - היה מסחרר להיות במחיצתו. לאורך הזמן ראיתי את אופיו האמיתי. טראמפ הוא אדם מורכב - הוא גם טוב וגם רע, כמו כולנו, אך הרע משתלט על הטוב.

"מאז שנכנס לבית הלבן הוא הגרסה הגרועה ביותר של עצמו. דונלד טראמפ רץ לנשיאות כדי להפוך את המותג שלו לאדיר ולא כדי לעשות את המדינה שלנו אדירה. טראמפ נהג להגיד שהקמפיין שלו הוא הפרסומת הכי טובה בהיסטוריה. הוא מעולם לא ציפה לנצח בפריימריז ולא במרוץ לנשיאות".

עורך הדין הוסיף: "טראמפ הוא גזען, הוא מחזר אחרי מאמינים בעליונות הגזע הלבן. באחד על אחד הוא יותר גרוע. בתקופת אובמה הוא שאל אותי אם אני מכיר מדינה שמנוהלת על ידי אדם שחור והיא לא חור? פעם נסענו בשכונת עוני בשיקגו והוא אמר שרק שחורים יכולים לחיות ככה וגם אמר כי שחורים לא יצביעו עבורו כי הם טיפשים מדי".


כהן ציין כי טראמפ ידע על המיילים מהמפלגה הדמוקרטית לפני שפורסמו. "מר סטון דיבר עם טראמפ ואמר לו שתוך מספר ימים יהיה פרסום של  מיילים שיפגעו בהילארי קלינטון. טראמפ אמר - 'נהדר!'", סיפר כהן בעדותו.

הרפובליקנים ניסו לדחות את עדותו של כהן. מארק מדווס, חבר קונגרס מהמפלגה הרפובליקנית קרא לפני העדות לדחות את השימוע בטענה כי העדות הוגשה בתזמון מאוחר לוועדה. 

מייקל כהן, הודה לפני כחצי שנה בבית המשפט בניו יורק כי שילם בהוראתו של טראמפ מאות אלפי דולרים דמי שתיקה לשתי נשים שעמן ניהל הנשיא בעבר מערכת יחסים. כהן עמד לדין בגין התחמקות מתשלום מס, עבירה על חוקי מימון הבחירות והונאה כלכלית.

בדיון בבית המשפט אז הודה כהן, במסגרת הסדר טיעון, בשמונה סעיפי אישום, ובתמורה יישא עונש מאסר שינוע בין 46 ל-63 חודשים. לכלא ייכנס כהן בעוד כחודשיים. הוא סיפר כי שילם 130 אלף דולרים לשחקנית הפורנו סטורמי דניאלס ו-150 אלחף דולרים לדוגמנית פלייבוי קרן מק׳דוגל, זאת תוך הפרה של חוקי מימון הבחירות.

הפופולריים