סעודיה לבריטניה: מברכים את ההחלטה להכיר בחיזבאללה ארגון טרור

סעודיה: החלטת בריטניה בנוגע לחזבאללה - מבורכת
מנגנון ביטחון המדינה הבריטי מייעץ לקהילה הבינלאומית לפעול באופן דומה. גם בחריין בירכה על ההחלטה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
תומכי חיזבאללה בביירות
צילום: צילום: אי-פי

סעודיה בירכה היום (חמישי) את בריטניה על כוונתה להגדיר את הזרוע הפוליטית והצבאית של חיזבאללה כארגון טרור. בהודעה נאמר כי מדובר בהחלטה חשובה במאבק בטרור ומימונו, במישור האזורי והבינלאומי. גם בחריין בירכה את ההחלטה הבריטית.

בנוסף, מנגנון ביטחון המדינה בסעודיה מייעץ לקהילה ולארגונים הבינלאומיים הרלוונטיים לנקוט באופן דומה, ולהגביר את שיתוף הפעולה והתיאום המשותף, באופן שיבטיח את מיגור הטרור בכל צורותיו וסוגיו.

עוד אמרו בסעודיה כי ימשיכו לפעול בשותפות עם בעלות הברית שלהם כדי לעצור את ההשפעה של חיזבאללה ושל איראן, שמערערות את היציבות באזור.

ההחלטה תיכנס לתוקפה ביום שישי הקרוב, בכפוף לאישור הפרלמנט הבריטי. מי שצפוי להיות במוקד תשומת הלב בעת ההצבעה יהיה יו"ר מפלגת הלייבור, ג'רמי קורבין, שבעבר נפגש עם ראשי הארגון הלבנוני.

"ניסיון לגרום לאי יציבות" 

ממשלת בריטניה הודיעה ביום שני השבוע כי בכוונתה להגדיר את הזרוע הפוליטית של חיזבאללה כארגון טרור, בנוסף לזרוע הצבאית של הארגון הלבנוני, ולהוציא את המפלגה מחוץ לחוק. שר הפנים הבריטי, סג'יד ג'וויד, אמר: "חיזבאללה ממשיך בניסיונו לגרום לאי יציבות במצב העדין במזרח התיכון".

עוד אמר שר הפנים הבריטי: "אנו לא יכולים יותר להבחין בין האגף הצבאי שלהם, שכבר נמצא מחוץ לחוק, לבין המפלגה שלהם. לכן, החלטתי להוציא את כל הארגון מחוץ לחוק". לפי ההחלטה, חברות בחיזבאללה או בקשת סיוע לארגון תהווה עבירה של עד 10 שנות מאסר.

הפופולריים