עם ישראל חי: "בראשית" שלחה סלפי ראשון מהחלל

עם ישראל חי: "בראשית" שלחה סלפי ראשון מהחלל
החללית הישראלית צילמה תמונה ראשונה במרחק 37,600 ק"מ מכדור הארץ. האזור המצולם הוא אוסטרליה, והצילום נעשה תוך כדי סיבוב איטי מאוד של החללית. מנהל מפעל חלל בתעשיה האווירית: "את אותוו דגל ישראל נציב על הירח"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
התמונה הראשונה של בראשית
צילום: -

החללית הישראלית "בראשית", ששוגרה לחלל לפני כשבועיים, צילמה היום (שלישי) תמונת סלפי במרחק 37,600 ק"מ מכדור הארץ. בתמונה רואים את הלוח המותקן על גבי החללית, עם דגל ישראל והכיתוב "עם ישראל חי". האזור המצולם הוא אוסטרליה והצילום נעשה תוך כדי סיבוב איטי מאוד של החללית.


עופר דורון, מנהל מפעל חלל בתעשייה האווירית, סיפר לאסתי פרז בריאיון בתוכנית "בחצי היום" בכאן רשת ב כי בראשית כבר צילמה כמה תמונות קודם לכן, שפשוט לא היו מספיק טובות. "אי אפשר היה להבין מה רואים בהן, אבל את זו כיוונו היטב וזה היה מרגש נורא כשזה ירד".

"רואים קודם כל את כדור הארץ", הוסיף דורון, "הוא נורא יפה מרחוק, גולה כזאת כחולה יפה, הרבה ים, קצת עננים, אוסטרליה באמצע ורואים אותה על רקע החללית. המצלמה מצלמת כלפי מטה והיא תופסת בפריים את התחתית של החללית. בצד שמאל, מה שבולט החוצה, זה הרגל שנפתחה אחרי השיגור, ובצד ימין של כדור הארץ זה אותו שלט ואותו דגל ישראל שאותו אנחנו מתכוונים להציב על הירח".

בשבוע שעבר ביצעה החללית תמרון מוצלח, לאחר התקלה שאירעה במחשב שלה כמה ימים קודם לכן, ושגרמה לביטולו של התמרון הקודם. התמרון בוצע לאחר השלמת הבדיקות והבחינה של תקלת האתחול במחשב המשימה.

החללית עושה את דרכה למסלול אליפטי שבו הנקודה הרחוקה מכדור הארץ היא במרחק של כ-130 אלף קילומטרים. התמרון בוצע לפי התכנון ובמהלכו הופעל המנוע הראשי של "בראשית" במשך כארבע דקות.

הפופולריים