"תמונות מזעזעות": היהודים בבלגיה המומים מהמיצג האנטישמי

"מזעזע": יהודי בלגיה המומים מהמיצג האנטישמי
במשרד החוץ הביעו זעזוע גם כן לנוכח המיצג והבטיחו שיפעלו לגינוי הנושא ומניעת השנותו. יו"ר איגוד הארגונים היהודיים באירופה: "אנחנו חווים תקופה קשה מאוד באירופה, שאמורה לזעזע כל יהודי בעולם"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
כרכרת יהודים בעיר אאסט, בלגיה
צילום: -

הרב מנחם מרגולין, יו"ר איגוד הארגונים היהודיים באירופה, התייחס היום (שלישי) למיצג האנטישמי בעיר אאלסט בבלגיה. "התמונות מזעזעות. יותר מזעזעת הייתה התגובה של ראש העירייה שאמר בתגובה - 'היי יהודים, זה רק הומור, אתם צריכים להבין את זה'", אמר הרב מרגולין בריאיון לדב גיל-הר בתכנית "ערב ערב". 

במשרד החוץ הביעו זעזוע גם כן לנוכח המיצג והבטיחו שיפעלו לגינוי הנושא ומניעת השנותו. הרב מרגולין הדגיש כי "הדבר נורא ושובר שיאים חדשים". יו"ר הארגונים היהודיים ציין כי פנה לראשי ממשלות באירופה במטרה לוודא ש"כפי שילד לומד בבית הספר שאסור לגנוב, כך בדיוק צריך להיות בכל הקשור באנטישמיות וביהודים".


"אנחנו חווים תקופה קשה מאוד באירופה, שאמורה לזעזע כל יהודי בעולם", הדגיש הרב. במצעד המסורתי השנתי של העיר, שנערך שלשום, הוצגה כרכרה שעליה שתי דמויות ענקיות של יהודים חרדים בבגדים ורודים, יושבים על שקי כסף. על אחד מהם אף הודבקה בובת עכברוש.

הקרנבל של אאלסט, שבו עלה המיצג האנטישמי, נמצא ברשימת 500 אירועי המורשת המומלצים של ארגון התרבות של האו"ם אונסק"ו מאז שנת 2010, תחת הקטגוריה היוקרתית "יצירות מופת של המין האנושי".

 

הפופולריים