התרסקות המטוס: על הסיפון היו שני ישראלים

התרסקות המטוס: על הסיפון היו שני ישראלים
בסך הכל היו על המטוס 157 בני אדם מ-33 מדינות. באתר ניטור הטיסות Flight Radar 24, טענו כי המטוס שיצא לקניה האיץ בצורה בלתי יציבה מיד אחרי ההמראה. בחברת בואינג הביעו "צער עמוק" ושלחו תנחומים למשפחות
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
דוקותיים - אקזיט בירוחם
צילום: צילום מסך

חברת התעופה "אתיופיאן איירליינס", שמטוס הבואינג 737 שלה התרסק היום (ראשון) לאחר המראתו מאדיס אבבה, מסרה כי על סיפון המטוס היו שני ישראלים. זמן קצר לאחר ההתרסקות יצאה הודעה ולפיה לא היו ניצולים באסון. בסך הכל על המטוס היו נוסעים מ-33 מדינות.


באתר ניטור הטיסות Flight Radar 24, טענו כי המטוס שיצא לקניה האיץ בצורה אנכית ובלתי יציבה מיד אחרי ההמראה. נודע כי המטוס נכנס לפעילות לפני ארבעה וחצי חודשים. חברת בואינג, שייצרה את המטוס הביעה צער עמוק, ושלחה תנחומים "לכל 149 נוסעי המטוס ושמונת אנשי הצוות שקיפחו את חייהם".

אלוף במילואים גיורא רום, לשעבר מנכ"ל שדות התעופה האזרחית, התייחס להתרסקות בריאיון לאסתי פרז ב"בחצי היום" בכאן רשת ב, ואמר כי "סיבה אחת להתרסקות יכולה להיות טכנית וסיבה אחרת יכולה להיות טרור. קשה לי להאמין שיש פה כשל של הטייסים, למרות שזו אפשרות שלא צריך להוציא מכלל חשבון".

האזינו לריאיון המלא עם גיורא רום

"צריך לזכור שבשנה טסים בערך ארבעה מיליארד קטעי טיסה ובממוצע יש פחות מאלף הרוגים בשנה - אין תחום בחיינו בו שיעור כמעט אפסי של תאונות. בתוך המטוס עצמו יש מכשירים שמקליטים את הנתונים עד רגע ההתרסקות ובמהלך החקירה אוספים את השברים ואז מנסים להרכיב את המטוס מחדש ולראות באיזה מקום הייתה נקודת הכשל" הסביר האלוף רום.

נשיא קניה אוהורו קנייתה: "אנו עצובים מהחדשות על התרסקות מטוס הנוסעים של אתיופיאן איירליינס שש דקות אחרי ההמראה בדרכו לקניה. תפילותיי לכל משפחות יושבי המטוס".

המטוס התרסק בדרכו מאדיס אבבה לניירובי. על המטוס היו 149 נוסעים ושמונה אנשי צוות. במטוס ככל הנראה הייתה תקלה בהמראה והוא התרסק דקות אחרי שיצא לדרך. 

לפני כארבעה וחצי חודשים התרסק מטוס נוסעים אינדונזי, שטס מבירת אינדונזיה ג'קרטה לעיר פאנגקאל פינאנג, כמה דקות לאחר המראתו. על המטוס היו 189 נוסעים ואנשי צוות. גם במקרה הזה התרסק מטוס מאותו הסוג.

רשת BBC חשפה יום אחרי ההתרסקות כי התקלה הטכנית שאירעה ביום שלפני הטיסה מאינדונזיה הייתה מד מהירות שהראה נתונים לא עקביים. לפי הדיווח, נתוני המהירות במסך של הטייס היו שונים מאלו של טייס המשנה. לדברי החברה, התקלה תוקנה לפני הטיסה והמטוס היה כשיר.

הפופולריים