אקזיט ישראלי: חברת מלאנוקס תימכר תמורת 6.9 מיליארד דולר

מלאנוקס הישראלית תימכר תמורת 6.9 מיליארד דולר
חברת השבבים האמריקנית "אנבידיה" הודיעה היום כי תרכוש את כל מניות חברת הטכנולוגיה הישראלית. הרכישה תאחד בין שתיים מהחברות המובילות בעולם בתחום המחשוב עתיר הביצועים. מייסד ומנכ"ל מלאנוקס: "השילוב ייצור הזדמנויות מצוינות עבור האנשים שלנו"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
משרדי חברת מלאנוקס ביקנעם
צילום: משה שי, פלאש 90

חברת השבבים האמריקנית "אנבידיה" הודיעה היום כי תרכוש את חברת "מלאנוקס" הישראלית. על פי ההסכם הסופי שאליו הגיעו שתי החברות, אנבידיה תרכוש את כל מניות מלאנוקס תמורת 125 דולרים במזומן - המייצגות שווי פעילות כולל של החברה של כ-6.9 מיליארד דולר.

הרכישה תאחד בין שתיים מהחברות המובילות בעולם בתחום המחשוב עתיר הביצועים (HPC). יחדיו, טכנולוגיות המחשוב של אנבידיה והקישוריות של מלאנוקס מניעות יותר מ-250 מחשבי-על מרשימת ה-TOP500 ומשרתים את כל ספקיות שירותי הענן הגדולות ויצרניות מחשבים מרכזיות.

"אנו נרגשים לאחד את פלטפורמת המחשוב המואצת של אנבידיה עם פלטפורמת הרשת המואצת בעלת השם העולמי של מלאנוקס תחת קורת גג אחת, כדי ליצור את הדור הבא של פתרונות המחשוב בקנה מידה גדול", אמר ג'נסן וואנג, מייסד ומנכ"ל אנבידיה. "אני נרגש במיוחד לעבוד בשיתוף פעולה הדוק עם המנהיגים בעלי החזון של מלאנוקס ועם האנשים המדהימים שלהם בהמצאת המחשבים של המחר".

"אנחנו חולקים את אותו חזון למחשוב מואץ כמו אנבידיה", אמר איל וולדמן, מייסד ומנכ"ל מלאנוקס. "שילוב שתי החברות שלנו מגיע כהרחבה טבעית של השותפות ארוכת השנים שלנו והוא מתאים מאוד בהתחשב לתרבות המונעת ביצועים המשותפת שלנו. שילוב זה יטפח יצירת טכנולוגיה רבת עוצמה והזדמנויות מצוינות עבור האנשים שלנו".

הפופולריים