שגריר ישראל באתיופיה: ההערכה שהמטוס התרסק בגלל פגיעת ציפור

השגריר באתיופיה: ייתכן שציפור גרמה להתרסקות
רפאל מורב אומר בריאיון לכאן חדשות שלפי ההערכות הציפור פגעה במנוע ושיתקה אותו. לדבריו: "ייקח עוד זמן רב עד שיצליחו לפענח את כל הפאזל הזה". צוות של זק"א עדיין ממתין לקבלת אישור להתחיל בזיהוי גופות הישראלים
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
התרסקות המטוס באתיופיה
צילום: צילום: אי-פי

התרסקות המטוס האתיופי: שגריר ישראל באתיופיה, רפאל מורב, אמר היום (שני) לכאן חדשות כי מתחזקת ההערכה כי ציפור פגעה במטוס הבואינג, נשאבה למנועו והובילה לבסוף להתרסקות. בריאיון לדב גיל-הר אמר השגריר שהחוקרים הגיעו למסקנה זו בגלל גובה הטיסה הנמוך שבו אירעה התקלה.


"ייקח עוד שבועות ואפילו חודשים עד שיצליחו לפענח את כל הפאזל הזה. מה שדי ברור זה שלא היה פה פיגוע חבלני", אמר מורב לדב גיל-הר. "פגיעת ציפור זה הכיוון המועדף. אבל אין לשלוח אפשרויות אחרות. כמו באמת תקלה בתהליך הייצור של המטוס".

מורב התייחס למאמצים לזיהוי הנספים הישראלים ואמר כי "עדיין עוסקים באיסוף הגופות, תהליך שהתחיל אתמול. אנחנו מצפים שבקרוב יתקבל אישור עבור זק"א שיוכל לסייע בזיהוי חלקי הגופות והבאתם לקבורה בישראל. המשפחות כבר פה, אנחנו מלווים אותם בשעה קשה זו".

הבוקר הגיעו צוותים של זק"א לסייע לקונסול ישראל באדיס אבבה לזהות את גופות שני ההרוגים בתאונת המטוס הנוסעים האתיופי. על המטוס היו 157 נוסעים ואנשי צוות, והוא התרסק זמן קצר לאחר שהמריא מאדיס אבבה בדרכו לניירובי שבקניה.

בעקבות ההתרסקות, חברת התעופה "אתיופיאן איירליינס" קרקעה הבוקר את כל צי מטוסי 737-800 MAX. גם רשות התעופה האזרחית בסין הודיעה לכל חברות התעופה במדינה כי עליהן להשעות את השימוש בדגם. בעקבות הקרקוע של מטוסי ה-MAX של אתיופיאן איירליינס, יהיו שינויים מסויימים בתפעול טיסות החברה, דבר שלא אמור להשפיע על הטיסות לישראל. עם זאת, בקו לתל אביב יופעל עד להודעה חדשה בעיקר מטוס הבואינג 787 דרימליינר.

אליעזר סמט, שליח זק"א לאתיופיה אמר בריאיון לאריה גולן בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב: "מה שאנחנו מבינים מדובר בשטח פיזור עצום. יש כאן במטוס שהתרסק אזרחים מ-30 מדינות, המשלחת היחידה היא מישראל. נעשה הכל כדי להביאם לקבר ישראל".

 

הפופולריים