האסון באתיופיה: אנשי זק"א לא מורשים לזהות את הגופות

האסון באתיופיה: זק"א לא מורשים לזהות הגופות
קצת יותר מיומיים חלפו מאז התרסק מטוס אתיופיאן איירליינס ועליו 157 נוסעים ואנשי צוות שנהרגו בהתרסקות. נציגי זק"א לא מורשים לזהות גופות, למרות ההפצרות של המשפחות; מניית חברת בואינג צוללת ומדינות רבות קרקעו את המטוסים
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel

בעקבות ההתרסקות של מטוס הבואינג 737-8 MAX של חברת "אתיופיאן איירליינס", צנחה מניית בואינג ב-7.5%. מדינות רבות קרקעו את דגם המטוסים וסוכנות התעופה האירופית הודיעה שהיא משעה את כל הטיסות של הדגם הזה. באתיופיה נמשך תהליך זיהוי הגופות, ובזק"א מתלוננים כי הרשויות לא נותנות להם גישה להאנגר שבו מתבצע הזיהוי. 

גופות ההרוגים הובאו מאתר ההתרסקות להאנגר בנמל התעופה באדיס אבבה. בשטח נותרו פריטים אישיים וחלקי גופות. אחד מאנשי זק"א שהגיע לאתיופיה סיפר כי "האתר גדול מאוד, ההרס רב ויש הרבה ממצאים והכל חרוך". 

בתוך כך, תועדה ההתכתבות האחרונה בין אחד ההרוגים - אבי מצליח לאשתו, זמן קצר לפני שהמטוס שעליו היה התרסק:

ההתכבות של אבי מצליח עם אשתו

אתיופיה, אירלנד, בריטניה, הולנד, פולין, צרפת, אוסטרליה, נורווגיה, גרמניה, סינגפור, סין, אינדונזיה, איסלנד, איטליה, מלזיה וטורקיה הודיעו כי הן מקרקעות את דגם המטוס שהתרסק. בישראל עוד אין החלטה בעניין. אמש דווח בחדשות הערב כי מטוס הבואינג 737-8 MAX של החברה האתיופית נחת לאחר ההתרסקות בישראל, אסף 200 נוסעים, נחת באדיס אבבה, והושבת רבע שעה לאחר מכן.

היום פורסם שמו של שמעון ראם, בן 55 מזכרון יעקב - ההרוג הישראלי השני בהתרסקות המטוס שלשום באתיופיה. ראם, יליד דימונה, עבד בתחום פיתוח אמצעי מיגון ואבטחה. מאז 2018 שימש סמנכ"ל אבטחה בחברת "שפרן". הוא נסע לקניה לנסיעת עסקים בתחומי אבטחה.

שגריר ישראל באתיופיה רפאל מורב אמר אתמול לכאן חדשות כי החשד הוא שציפור שנכנסה למנוע המטוס גרמה להתרסקותו. באתיופיה דיווחו כי נמצאו הקופסה השחורה של המטוס ומכשיר המתעד את נתוני הטיסה.

בעקבות ההתרסקות, חברת התעופה "אתיופיאן איירליינס" קרקעה את כל צי מטוסי 737-8 MAX. גם רשות התעופה האזרחית בסין הודיעה לכל חברות התעופה במדינה כי עליהן להשעות את השימוש בדגם. בעקבות הקרקוע של מטוסי ה-MAX של אתיופיאן איירליינס, יהיו שינויים מסויימים בתפעול טיסות החברה, דבר שלא אמור להשפיע על הטיסות לישראל. עם זאת, בקו לתל אביב יופעל עד להודעה חדשה בעיקר מטוס הבואינג 787 דרימליינר.

הפופולריים