ברקזיט: נדחתה ההצעה לפרוש מהאיחוד בלי הסכם

ברקזיט: נדחתה ההצעה לפרוש מהאיחוד בלי הסכם
312 חברי פרלמנט התנגדו להצעה ו-308 תמכו בה. בהצבעה נוספת נקבע שלא ניתן לאמץ את ההחלטה לצאת מהאיחוד האירופי ללא הסכם בכל תנאי. הנציבות האירופית: "ישנן שתי דרכים בלבד לעזיבת האיחוד - עם עסקה או בלעדיה"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ברקזיט
צילום: צילום: אי-פי

בית הנבחרים בלונדון דחה הערב (רביעי) את ההצעה לפרוש מן האיחוד האירופי בלא הסכם. 312 חברי פרלמנט התנגדו להצעה ו-308 תמכו בה. בהצבעה נוספת בפרלמנט הבריטי נקבע שלא ניתן לאמץ את ההחלטה לצאת מהאיחוד האירופי ללא הסכם בכל תנאי. 321 חברי פרלמנט תמכו, 278 התנגדו.

רוב חברי הפרלמנט תומכים ביציאת בריטניה מהאיחוד האירופי ללא הסכם, אך לא בכל מחיר ועל כן עדיין ישנה אפשרות לגיבוש הסכם חדש. תגובת הנציבות האירופית להצבעות: "ישנן שתי דרכים בלבד לעזיבת האיחוד - עם עסקה או בלעדיה. האיחוד האירופי מוכן לשני התרחישים. בריטניה צריכה להגיע להסכמות בנוגע לעסקה. אנחנו הסכמנו על עסקה עם ראש הממשלה והאיחוד האירופי מוכן לחתום עליה".

אמש דחו חברי הפרלמנט את הצעת הפרישה שהציגה ראש הממשלה מיי. מועד העזיבה נקבע על עשרים ותשעה בחודש, ומחר צפויים חברי בית הנבחרים להצביע על בצעת החלטה לדחותו. סוכנות הידיעות "בלומברג" מדווחת כי מיי צפויה לבקש מן האיחוד לדחות את המועד בחודשיים.

אמש דחה בית הנבחרים הבריטי את הסכם היציאה מהאיחוד האירופי שהובא להצבעה, ברוב של 391 מתנגדים מול 242 תומכים. התובע הכללי של בריטניה, ג'פרי קוקס, הבהיר בחוות דעת כי ההסכם נגוע בבעיות משפטיות שעשויות להקשות על בריטניה בעניין הגבול בין אירלנד לצפון אירלנד. זו הפעם השנייה בחודשיים האחרונים שראש הממשלה תרזה מיי נוחלת תבוסה בניסיון להעביר את ההסכם. 

הפופולריים