הטבח בניו זילנד: משטרה במסגדים ושינוי חוקי הנשק

הטבח בניו זילנד: משטרה במסגדים ושינוי חוקי הנ
ברנטון טרנט, שרצח 50 מתפללים במסגדים בקרייסטצ'רץ', שלח לכ-30 גורמים את המשנה האידיאולוגית שלו דקות לפני שפצח במסע הירי. בין המכותבים גם ראש ממשלת ניו זילנד. בפייסבוק אומרים כי הסירו 1.5 מיליון סרטונים של אירוע הירי
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
תושבי קרייסטצ'רץ מניחים פרחים לזכר הנרצחים
צילום: אי-פי

פרטים חדשים על הטבח בניו זילנד: ברנטון טרנט, שרצח שלשום (שישי) 50 מתפללים במסגדים בקרייסטצ'רץ', שלח לכ-30 גורמים את המשנה האידיאולוגית שלו - דקות לפני שפצח במסע הירי. בין המכותבים גם ראש ממשלת ניו זילנד, ג'סינדה ארדרן. היא אמרה כי הרוצח לא פירט היכן הוא מתכוון לפגע.


ארדרן הבהירה כי היורה עצור במתקן מיוחד, ויעמוד בפני מערכת המשפט של המדינה. כמו כן אמרה כי חוקי הנשק ישונו בעקבות האירועים, והקבינט ידון בנושא ביום שני. עוד הוסיפה ראש הממשלה כי תהיה נוכחות משטרתית במסגדים כל עוד הם פתוחים.

על פי דיווחים, הנרצח הצעיר ביותר בטבח הוא בן שלוש, והמבוגר ביותר בן 77. 34 פצועים עדיין נמצאים בבתי החולים, 13 מהם במצב קשה. ארדרן אמרה במסיבת עיתונאים כי הערב יתחילו להחזיר את גופות הנרצחים למשפחות, וכי היא מקווה שכל הגופות יוחזרו עד יום רביעי. 

בפייסבוק אומרים כי ב-24 השעות הראשונות לאחר האירוע, הסירו 1.5 מיליון סרטונים של אירוע הירי - שהעביר הרוצח בשידור חי ברשת החברתית. כמו כן, בחברה הודיעו שיסירו גם את הסרטונים הערוכים מהאירוע שלא מציגים תוכן גרפי. 

50 בני אדם נהרגו ביום שישי האחרון בשני אירועי ירי במסגדים בעיר כרייסטצ'רץ' בניו זילנד. במסגד "אל-נור" נכחו בעת הירי כ-200 בני אדם בתפילות יום השישי, חלקם שחקני נבחרת הקריקט של בנגלדש. במקביל, אותרה פצצה במכונית שחנתה במרחק של כשלושה קילומטרים מאחד המסגדים. שלושה גברים ואישה נעצרו בחשד למעורבות באירועים, שהוגדרו על ידי ראש ממשלת ניו זילנד כטרור.

הפופולריים