ארגנטינה: שני חשודים נעצרו בתקיפת הרב הראשי

ארגנטינה: שני חשודים נעצרו בתקיפת הרב הראשי
ראשי כנופיה ששודדת בתים באזור נעצרו בחשד למעורבות בתקיפת גבריאל דוידוביץ', לפני כשלושה שבועות
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
הרב גבריאל דוידוביץ'
צילום: צילום: אבי שמר

המשטרה בארגנטינה עצרה אתמול (שבת) שני חשודים בתקיפת הרב הראשי גבריאל דוידוביץ', שהותקף לפני כשלושה שבועות. החשודים הם ראשי כנופיה ששודדת בתים באזור.

לפני כשבועיים אמר הרב הראשי דוידוביץ' עם שחרורו מבית החולים, כי אינו יודע מה היה הרקע לתקיפתו בשבוע שעבר. "זה יכול להיות זה ויכול להיות זה, אולי הכול ביחד. אני באמת לא יודע מה קרה", אמר הרב לחדשות הערב בכאן 11.

לדברי הרב, ייתכן שהמניע לתקיפתו היה שילוב של כמה גורמים: "יכול להיות שזה היה ערבוב בין הדברים. אני מחכה שהמשטרה תגיד לי מה קרה, למה ומי. מחכה שיתפסו את האנשים ושהם יגידו למה עשו כזה דבר".


דוידוביץ' שוחרר מבית החולים שבו אושפז במצב קשה בעקבות התקיפה, וציין כי מצבו הולך ומשתפר. בעקבות האירוע, בקהילה היהודית המקומית החליטו להצמיד מאבטחים לביתו. בסביבתו של הרב התייחסו גם לדיווחים על כך שהמשטרה בארגנטינה כבר זיהתה חלק מהחשודים בתקיפה, ואמרו שלא נמסרו להם פרטים בעניין.

הרב דוידוביץ' נפצע לפני כשלושה שבועות לאחר שאלמונים חדרו לביתו, תקפו אותו, נטלו חפצים יקרי ערך ונעלמו. לאחר התקיפה, בכירים בישראל ובארגנטינה גינו בחריפות את המעשה והביעו תקווה כי האחראים ייתפסו במהרה.

הפופולריים