בפעם השלישית: הפרלמנט הבריטי דחה את הסכם הברקזיט

שוב: הפרלמנט הבריטי דחה את הסכם הברקזיט
ראשת הממשלה תרזה מיי אמרה לאחר ההצבעה: "הפרלמנט הבריטי לא יודע מה הוא רוצה", ואילו באיחוד האירופי מסרו בתגובה כי "התרחיש של עזיבת בריטניה את האיחוד ללא הסכם הפך כעת לריאלי". מועד העזיבה הצפוי: ה-12 באפריל
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ראש ממשלת בריטניה תרזה מיי
צילום: AP Photo/Frank Augstein

הפרלמנט הבריטי דחה היום (שישי) את הסכם ההיפרדות של הממלכה מהאיחוד האירופי בפעם השלישית. בית המחוקקים דחה את ההסכם שהובילה ראשת הממשלה תרזה מיי ברוב של 344 על 286 קולות, אף שהצביע בעבר נגד יציאה מהאיחוד האירופי ללא הסכם. "הפרלמנט הבריטי לא יודע מה הוא רוצה", אמרה מיי בעקבות ההצבעה, ואילו האיחוד האירופי מסרו בתגובה כי "התרחיש של עזיבת בריטניה את האיחוד ללא הסכם הפך כעת לריאלי".

לפני שבוע הסכימו ראשי האיחוד האירופי לדחות את מועד יציאת בריטניה מהאיחוד ל-22 במאי בתנאי שהפרלמנט בלונדון יאשר את הסכם היציאה, ול-12 באפריל אם יידחה אותו. בריטניה הייתה צפויה לעזוב את האיחוד בסוף החודש - עם הסכם או בלעדיו.

לפי כחודשיים דווח בכלי תקשורת בריטיים כי גורמים רשמיים בממלכה חושבים שהמצב בממלכה נפיץ במיוחד בעקבות ההסכם, וכבר דנו בפינוי של המלכה אליזבת במקרה שההיפרדות מהאיחוד האירופי תוביל למהומות ברחובות לונדון.

הפופולריים