סוגר את השער: האיום החדש של דונלד טראמפ על מקסיקו

האיום החדש של דונלד טראמפ על מקסיקו
נשיא ארה"ב איים כי יסגור את הגבול עם המדינה השכנה במידה וגלי ההגירה לא ייפסקו. שר החוץ המקסיקני: "אנחנו לא פועלים על בסיס של איומים". גזרה אחרת בה טראמפ דווקא מחמם יחסים - קוריאה הצפונית
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
דונלד טראמפ
צילום: צילום: אי-פי

נשיא ארצות הברית, דונלד טראמפ איים אמש (שישי) כי במידה וגלי ההגירה הלא חוקיים ממקסיקו יימשכו, הוא יסגור את גבול מקסיקו-ארצות הברית. טראמפ צייץ בחשבון הטוויטר שלו: "סביר להניח שאסגור את הגבול כבר בשבוע הבא, זה בסדר גמור מבחינתי". שר החוץ של מקסיקו, מרסלו אברארד השיב: "מקסיקו לא פועלת על בסיס איומים, אנחנו שכנים נהדרים לארצות־הברית. יעידו על כך מיליון וחצי אמריקנים שהפכו את מקסיקו לביתם". 

בחודש שעבר הכריז טראמפ כי בכוונתו לחתום על צו חירום נשיאותי שיאפשר לו לממן את בניית החומה בגבול מקסיקו, זאת על מנת למנוע הסתננות בגבול זה. הכרזה זו הגיעה על רקע השבתת הממשל האמריקני, שנמשכה מעל לחודש בשל מחלוקות בין טראמפ לבין הקונגרס בנוגע למימון החומה. 

גזרה אחרת בה טראמפ דווקא מחמם יחסים היא קוריאה הצפונית. במסיבת עיתונאים שערך הנשיא האמריקני בפלורידה הודיע כי החליט שלא להטיל עיצומים נוספים על קוריאה הצפונית. זאת משום שהוא מעוניין לשמור על יחסים טובים עם שליט הצפון, קים ג'ונג און, וכי בעיניו הצפון קוריאנים סובלים מאוד כבר היום: "אני לא חושב שעיצומים נוספים בזמן זה הכרחיים, זה לא אומר שלא אטיל אותם מאוחר יותר". 

הפופולריים