מפלה נוספת לתרזה מיי: נדחו עוד הצעות להסכם הברקזיט

מפלה נוספת למיי: נדחו עוד הצעות להסכם הברקזיט
בית הנבחרים דחה ארבע הצעות, ביניהן האפשרות להשיארות תחת איחוד המכסים האירופי. שר האוצר הבריטי יאמר לחברי מפלגתו כי יש לשאול עריכת משאל עם נוסף. למיי נותרו עשרה ימים עד לכניסת הברקזיט לתוקף
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מפגינה בבריטניה
צילום: צילום: אי-פי

בית הנבחרים הבריטי דחה הערב (שני) ארבע הצעות להסכם ההיפרדות של הממלכה מהאיחוד האירופי. בין השאר נדחו הצעות למשאל עם נוסף ולהשארת בריטניה תחת איחוד המכסים האירופי. סוכנות הידיעות רויטרס דיווחה שבקרב הקבינט הבריטי גוברת ההסכמה לאשר את הישארות בריטניה באיחוד המכסים האירופי, אם ראשת הממשלה תרזה מיי תובס בסבב ההצבעות הבא שצפוי ביום חמישי.

על פי דיווח בממלכה שר האוצר של בריטניה פיליפ המונד יאמר לחברי מפלגתו, השמרנים, כי לנוכח המצב יהיה עליהם לשקול עריכת משאל עם נוסף. עם היוודע התוצאות הכריז מצליף המפלגה השמרנית, ניק בולס, על התפטרותו. כעת למיי נותרו עשרה ימים לבקש ארכה נוספת מהאיחוד האירופי או לעזוב אותו בלי הסכם.

בסוף השבוע שעבר דחה הפרלמנט הבריטי את הסכם ההיפרדות של הממלכה מהאיחוד האירופי בפעם השלישית. בית המחוקקים דחה את ההסכם שהובילה מיי ברוב של 344 על 286 קולות, אף שהצביע בעבר נגד יציאה מהאיחוד האירופי ללא הסכם. "הפרלמנט הבריטי לא יודע מה הוא רוצה", אמרה מיי בעקבות ההצבעה, ואילו האיחוד האירופי מסרו בתגובה כי "התרחיש של עזיבת בריטניה את האיחוד ללא הסכם הפך כעת לריאלי".

לפי כחודשיים דווח בכלי תקשורת בריטיים כי גורמים רשמיים בממלכה חושבים שהמצב בממלכה נפיץ במיוחד בעקבות ההסכם, וכבר דנו בפינוי של המלכה אליזבת במקרה שההיפרדות מהאיחוד האירופי תוביל למהומות ברחובות לונדון.

הפופולריים