בואינג זיהתה תקלה חדשה במטוסי 737 MAX

בואינג זיהתה תקלה חדשה במטוסי 737 MAX
בחברה הודיעו כי הבעיה אינה קשורה למערכת ה-MCAS שכשלה והביאה להתרסקות המטוס האתיופי וכן להתרסקות המטוס האינדונזי. בבואינג הודיעו כי יצמצמו את ייצור המטוסים מהדגם הבעייתי, במקביל לעבודות שדרוג המערכת
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מטוס בואינג 737 מקס
צילום: צילום: אי-פי

חברת בואינג זיהתה אתמול (שישי) תקלה בתוכנת מטוסי בואינג 737 MAX - שאינה קשורה במערכת ה-MCAS שכשלה בהתרסקות המטוס האתיופי ובהתרסקות המטוס האינדונזי. לפי החברה, מדובר בבעיה חדשה, הקשורה לשליטה במדפי המטוס וכן בעיה נוספת במערכת ההיגוי. 

החברה הודיעה על צמצום בייצור המטוסים מהדגם הבעייתי - 42 בחודש במקום 52. זאת במקביל לעבודות שדרוג המערכות במטוסי הסדרה מדגם MAX. בהודעה שכתב מנכ"ל החברה, דניס מולנברג, נאמר כי ההחלטה תיושם כבר מאמצע חודש אפריל.

בחודש שעבר פורסם כי בעקבות ההתרסקות של מטוס הבואינג 737-8 MAX של חברת "אתיופיאן איירליינס", צנחה מניית החברה ב-7.5%. מדינות רבות קרקעו את דגם המטוסים וסוכנות התעופה האירופית הודיעה שהיא משעה את כל הטיסות של הדגם הזה. אתיופיה, אירלנד, בריטניה, הולנד, פולין, צרפת, אוסטרליה, נורווגיה, גרמניה, סינגפור, סין, אינדונזיה, איסלנד, איטליה, מלזיה וטורקיה הודיעו כי הן מקרקעות את דגם המטוס שהתרסק. בחברת בואינג הודיעו כי הם תומכים בהחלטה לקרקע את המטוסים.

הפופולריים