טראמפ: ההכרה בגולן התקבלה לאחר שיעור "חפוז" בהיסטוריה

טראמפ: הכרתי בגולן לאחר שיעור היסטורי "חפוז"
לדבריו, את השיעור העבירו חתנו ויועצו, ג'ראד קושנר, השגריר בישראל, דייויד פרידמן, והשליח האמריקני המיוחד למזרח התיכון, ג'ייסון גרינבלט
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
טראמפ ונתניהו במעמד ההכרה בריבונות ישראל בגולן
צילום: צילום: אי-פי

נשיא ארצות הברית, דונלד טראמפ, אמר אתמול (שבת) כי ההחלטה להכיר בריבונות ישראל בגולן התקבלה לאחר שיעור היסטוריה "חפוז" שהעבירו לו חתנו ויועצו, ג'ראד קושנר, השגריר בישראל, דייוויד פרידמן, והשליח האמריקני המיוחד למזרח התיכון, ג'ייסון גרינבלט. הוא אמר את הדברים בוועידת הקואליציה של היהודים הרפובליקנים בלאס וגאס.


טראמפ לא סיפק פרטים נוספים על אודות השיחה אך הסביר כי השלושה התקשרו אליו בנושא אחר כשהעלה את הדיון על הגולן: "אמרתי - חברים, עשו לי טובה. תנו לי שיעור היסטוריה במהירות. אני רוצה לעשות את זה מהר. יש לי הרבה דברים להעתסק בהם, אני עובד על סין, קוריאה הצפונית. תנו לי את זה 'חפוז'".

אמש אישרה השרה מירי רגב כי ראש הממשלה, בנימין נתניהו, מתכוון להחיל את הריבונות הישראלית בחלק משטחי יהודה ושומרון. בראיון לדב גיל-הר בתוכנית "הכול פוליטי" אמרה רגב כי "נחיל את הריבונות גם על היישובים הקטנים - זה רציני".

בריאיון אמר נתניהו כי הוא לא מבדיל בין גושי ההתיישבות לנקודות הבודדות בשטחי יהודה ושומרון: "אני לא מבדיל בין גושי ההתיישבות לנקודת ההתיישבות – הן ישראליות ויש לנו אחריות עליהן כממשלת ישראל. אני לא עוקר אף אחד, ולא אעביר אותם לריבונות של הפלסטינים. אם למדנו משהו זה שאם מפקירים שטח, האסלאם הקיצוני מטבח אותנו משם, לא אמסור להם את לבה של ארץ ישראל".

הפופולריים