אחרי 5 שנים: סבתא מאוסטרליה מצאה את נכדיה שצורפו לדאעש

אחרי 5 שנים: סבתא מצאה את נכדיה שצורפו לדאעש
בתה של קארן נטלטון ברחה מאוסטרליה לסוריה עם בעלה וילדיה. הם אותרו במחנה פליטים במדינה לאחר שהסבתא קיבלה שיחת טלפון מנכדתה בת ה-16
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
הסבתא שנכדיה ובתה הצטרפו לדאעש
צילום: צילום מסך

אחרי חמש שנים וכמה ניסיונות הצלה, הצליחה קארן נטלטון מאוסטרליה לאתר את נכדיה, שנלקחו יחד עם בתה לסוריה על מנת להצטרף לארגון המדינה האסלאמית (דאעש). הם אותרו במחנה הפליטים אל-הול בסוריה לאחר שקיבלה נטלטון שיחת טלפון מנכדתה בת ה-16. רשת ABC האוסטרלית תיעדה את המפגש.

לפני יותר מחמש שנים, ברחה בתה של נטלטון ביחד עם בעלה ושלושת ילדיהם לחליפות האסלאמית. במרוצת השנים, ניסתה הסבתא למצוא את משפחתה, אך נכשלה עד שהגיעה שיחת הטלפון מהנכדה. נטלטון יצאה לסוריה ומצאה את נכדיה לאחר שבתה מתה, לפי הדיווחים, בשנת 2015 והאב, חאלד שרוף, נהרג בהפצצה אמריקנית ב-2017 יחד עם שני בניו.

התיעוד של רשת ABC

בסרט של הרשת האוסטרלית, נראים הנכדים מתנפלים על סבתם, ואחת הנכדות אומרת: "התגעגעתי, אל תעזבי". שרוף הוא האוסטרלי הראשון שאזרחותו נשללה מתוקף החוקים שנועדו להילחם בטרור.

בפברואר 2014 נסעה הבת עם בעלה והילדים לחופשה במלזיה וסיפרה לאמה כי היא מתכננת לבקר גם בטורקיה. באותה שנה הבעל פרסם בחשבון הטוויטר שלו תמונה של אחד מבניו מניף ראש כרות.

הפופולריים