תביעה בארה"ב: בית כנסת התעלם מהטרדה מינית

תביעה בארה"ב: בית כנסת התעלם מהטרדה מינית
לטענת הורים, עוזר הוראה במוסד הטריד מינית שמונה פעוטות באופן שיטתי במשך שנתיים, ולמרות שהורים ומורים במוסד הזהירו את מנהלת בית הספר, היא התעלמה ולא דיווחה לרשויות
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel

קבוצה של הורים בארצות הברית הגישה תביעה נגד בית כנסת רפורמי בוושינגטון משום שלטענתם המוסד ידע על עוזר הוראה שהטריד מינית לכאורה שמונה פעוטות, בני 4-2, באופן שיטתי. ההורים טוענים שבית הספר התעלם מסימני האזהרה במשך שנתיים.

התביעה הוגשה בעילום שם לבית המשפט העליון במחוז קולומביה ביום שני. בכתב התביעה נרשם: "היו נתונים להטרדות שיטתיות וסדירות של עוזר הוראה במוסד". המתעלל, לכאורה, ג'ורדן סילברמן, הצטרף לצוות בית הכנסת בשנת 2016 בלי ניסיון בהוראה. 

על פי התביעה, "סילברמן היה נוהג לבודד קבוצה קטנה של פעוטות, שניים־שלושה בכל פעם, בשטח בית הכנסת ומחוצה לו". מייקל דולצ'ה, המייצג את המשפחות התובעות, מוסיף: "אנחנו מאמינים שאלה הרגעים שבו הוא התעלל בילדים. הוא נהג להתבודד איתם למרות שזאת הפרה ישירה של תקנות עירוניות שאומרות שלפחות שני מבוגרים מחוייבים להיות נוכחים בזמן השמירה על הפעוטות במרכזים המורשים". 

כחודש לאחר שעוזר ההוראה החל לעבוד בבית הכנסת, מורים והורים דיווחו על התנהגותו החשודה למנהלת בית הספר, שכללה לטענתם בין היתר: "איחורים חוזרים מזמני ההתבודדות עם הפעוטות, חוסר זמינות והעלמות". המנהלת התעלמה מההאשמות האלה ואף הגנה על סילברמן. המשטרה המקומית אף אישרה שישנה חקירה פתוחה נוספת נגד סילברמן בגין האשמות דומות.

כאשר אחד ההורים העלה חששות בנוגע להתעללות, התעקשה מנהלת בית הספר שסילברמן לא מסוגל לבצע מעשים כאלה: "למנהלת ניתנו אינספור הזדמנויות להגן על הפעוטות, ובמקום זאת היא מעולם לא חקרה שום תביעה נגד סילברמן, מעולם לא הגבילה את גישתו לילדים, ומעולם לא דיווחה על התלונות לפקיד העירוני", אמר דולצ'ה.

לטענת התביעה, בית הכנסת לא טרח להתנצל או לספק פיצוי כלשהו.

הפופולריים