טראמפ על דוח המעורבות הרוסית בבחירות: "שטות מוחלטת"

טראמפ על דוח המעורבות הרוסית: "שטות מוחלטת"
נשיא ארה"ב הוסיף בשורת ציוצים בחשבון הטוויטר שלו: "דוח משוגע שנכתב על ידי 18 דמוקרטים עצבניים, שונאי טראמפ". יו"ר ועדת החוקה של בית הנבחרים קרא להגיש את הדוח המלא של מולר ואת "כל החומרים המחייבים"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
נשיא ארה"ב דונלד טראמפ
צילום: צילום: אי-פי

נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ התייחס היום (שישי) לפרסום הגרסה המצונזרת והמקוצרת של דוח המעורבות הרוסית בבחירות גרס כי זאת "שטות מוחלטת". טראמפ הוסיף בשורה של ציוצים בחשבון הטוויטר שלו: "דוח משוגע שנכתב על ידי 18 דמוקרטים עצבניים, שונאי טראמפ". 

המזל של טראמפ: מולר עצר רגע לפני הצהרה שיש "אקדח מעשן" - פרשנות

יו"ר ועדת החוקה של בית הנבחרים בארצות הברית ג'רי נדלר, קרא היום להגיש את הדוח המלא של מולר ואת "כל החומרים המחייבים". מפרטים שפורסמו אתמול עלתה המסקנה כי העדויות של התובי המיוחד לא מראות כי היה שיבוש הליכים מצד טראמפ וכי "הבית הלבן שיתף פעולה עם החקירה באופן מלא ונתן גישה מלאה. שיתוף הפעולה מראה כי לא היו ניסיונות חבלה בחקירה".

לצד זאת ציין התובע הכללי ויליאם בר כי מולר מצא "עשרה מקרים שבהם יש חשד פוטנציאלי לשיבוש הליכים במהלך החקירה". ואכן, כעת מתפרסם כי מולר קובע בדוח: "יש קשיים שלא מאפשרים להחליט שלא נעשו עבירות. לקונגרס יש יכולת לקבוע שהנשיא שיבש הליכים - למרות שאנחנו לא החלטנו".


בחקירה נבדק הקשר האפשרי בין צוות הקמפיין של טראמפ לבין רוסיה, וחשדות לשיבוש הליכי משפט, ובמסיבת העיתונאים בר חזר על ההצהרה מסוף החודש שעבר כי אין עדויות לכך שאנשיו של נשיא ארצות הברית שיתפו פעולה עם הרוסים כדי להטות את תוצאות הבחירות.

"אחרי צווי מעצר, ראיונות עדים, שנתיים של חקירה - החוקר המיוחד רוברט מולר קבע שאנשי קמפיין טראמפ לא היו מעורבים בניסיונות של רוסיה לחבל בבחירות ב-2016", אמר בר. "החקירה של מולר לא הראתה שהייתה קונספירציה עם הממשל הרוסי לצורך התערבות בבחירות. הדוח מראה בבירור שהיה רצון להתערב - אך אחרי החקירה אנחנו יודעים שהרוסים שניסו לחבל בבחירות לא קיבלו שיתוף פעולה מקמפיין טראמפ או מאמריקנים אחרים".

מולר הגיש את דוח חקירתו לתובע הכללי בסוף החודש שעבר. התובע הכללי כבר ציין, כאמור, זמן קצר לאחר שקיבל את הדוח, כי אין עדויות לכך שאנשיו של הנשיא שיתפו פעולה עם הרוסים כדי להטות את תוצאות הבחירות. טראמפ הגיב אז: "לא הייתה מעורבות ולא היה שיבוש - זיכוי מוחלט".

הפופולריים