ניקיתם לפסח? מתברר שמטלות הבית יסייעו בשמירה על מוח צעיר

ניקיתם לפסח? המטלות יסייעו בשמירה על מוח צעיר
מחקר טוען כי אפילו פעילות מצומצמת ושגרתית יכולה לסייע בשמירה על בריאות המוח. " כל שעה של פעילות גופנית קלה ביום, שווה להפחתה של יותר משנה של הזדקנות המוח", אמרו החוקרים
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ניקיון, ניקיונות
צילום: צילום: Gettyimages

אפילו פעילות קלה ושגרתית כמו מטלות הבית עשויה לסייע ולשמור על המוח צעיר ובריא. כך טוענים חוקרים מאוניברסיטת בוסטון שבארצות הברית. על פי דיווח מהיום (שישי) בגארדיאן הבריטי, הממצאים משקפים את ההנחיות של גורמים רפואיים בכירים בבריטניה ובארצות הברית, שאומרים כי פעילות קלה או פעילות גופנית קצרה מאוד מועילים לבריאות - גם אם זה רק דקה או שתיים בכל פעם.

"תוצאות המחקר שלנו אינן מבטלות את החשיבות של פעילות גופנית מתונה או נמרצת לתהליך התבגרות בריא. אנחנו רק מוסיפים למדע ואומרים שגם פעילות גופנית קלה יכולה להיות חשובה למוח", הסבירה ד"ר ניקול ספרטנו, ראש המחקר.

ממצאי המחקר הגיעו לאחר מעקב של שלושה ימים אחר פעילותם של 2,354 גברים ונשים בגיל העמידה מארצות הברית. הנתונים הגיעו מסריקות המוח שלהם. לאחר מכן, החוקרים מדדו את נפח המוח - מדד הקשור להזדקנות. "אובדן או הצטמקות של רקמת המוח קשור לדמנציה", ציינה ד"ר ספרטנו.

אחרי שלקחו בחשבון גם גורמים כמו מין, עישון וגיל, הצוות מצא כי כל שעה של פעילות גופנית קלה ביום, שווה להפחתה של יותר משנה של הזדקנות המוח. אלה שצעדו ביום לפחות עשרת אלפים צעדים היו בעלי נפח מוח גדול יותר ב-0.35%, מאלה שהלכו בממוצע פחות מ-5,000 צעדים. 

הפופולריים