"אנשים מפחדים, עדיין מנותקים": הבוקר שאחרי הטרור בסרי לנקה

"אנשים מפחדים": הבוקר שאחרי הטרור בסרי לנקה
חוקר מז"פ אמר כי 7 מחבלים מתאבדים ביצעו 6 מהפיגועים הרצחניים במדינה. הרב שניאור מיידנצ'יק מבית חב"ד בבירה קולומבו סיפר לכאן רשת ב: "כל היום עבר במצב לא ברור"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מתקפת טרור בסרי לנקה
צילום: צילום: אי-פי

מתקפת הטרור בסרי לנקה: הרב שניאור מיידנצ'יק מבית חב"ד בקולומבו סיפר הבוקר (שני) לתכנית "הבוקר הזה" עם ירון דקל על האווירה בבירת סרי לנקה יום אחרי המתקפה הרצחנית שבה נהרגו 290 בני אדם ונפצעו עוד מאות. "בבוקר הוסר העוצר אבל אנשים עדיין מפחדים", תיאר. "אומרים שתפסו את המחבלים אך לא ברור עדיין אם את כולם". חוקר מז"פ ממשלתי בסרי לנקה אמר הבוקר כי שישה מהפיגועים בוצעו על ידי שבעה מחבלים מתאבדים.

האזינו לריאיון המלא עם הרב שניאור מיידנצ'יק בכאן רשת ב:

"נערכנו לחזק את השמירה במקום עם כל האנשים, המטיילים והאורחים הישראלים שהיו אצלנו", המשיך מיידנצ'יק. "כל היום עבר במצב לא ברור אבל חיזקנו את השמירה - הוספתי שער גבוה וחיזקתי קצת מסביב כמה שאפשר". עוד הוסיף הרב כי "הקווים עדיין מנותקים. הווטסאפ, הפייסבוק וכל מערכות האינטרנט עדיין לא פעילות פה בסרי לנקה. ישנה אי בהירות".

מיידנצ'יק תיאר גם את מה שעבר עליו ברגעי הפיצוצים: "היינו בעיצומו של חג הפסח, ובשעה שמונה וחצי שעון סרי לנקה אנחנו שומעים פיצוץ, לא הבנו בדיוק מה זה. שלושת המלונות נמצאים פחות מקילומטר מבית חב"ד. כל היום עבר במצב לא ברור".

בתוך כך, משרד החוץ האמריקני מזהיר שטרוריסטים ממשיכים לתכנן עוד מתקפות בסרי לנקה, וכי ייתכנו התקפות פתע באזורי תיירות, תחבורה ציבורית וקניונים. שום ארגון לא קיבל עליו אחריות לַמתקפה המשולבת.

הפופולריים