קוריאה הצפונית מאשרת: קים ופוטין ייפגשו

קוריאה הצפונית מאשרת: קים ופוטין ייפגשו
לפי דיווחים בקוריאה הדרומית הפגישה תתקיים מחר או מחרתיים במזרח רוסיה. מקור רוסי: קים יגיע מחר לוולדיווסטוק ברכבת משוריינת. הפגישה תעסוק ככל הנראה בקשרים הכלכליים בין המדינות
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
הדיווח על פגישת קים-פוטין
צילום: צילום: אי-פי

שליט קוריאה הצפונית קים ג'ונג און ייפגש עם נשיא רוסיה ולדימיר פוטין, כך הודיעו הלילה (שלישי) כלי התקשורת הרשמיים בפיונגיאנג. בדיווח לא צוין מועד הפגישה אך בהודעת הקרמלין בנושא נמסר כי השניים ייפגשו לקראת סוף החודש. לפי דיווחים בקוריאה הדרומית, הפגישה צפויה להתקיים בעיר ולדיווסטוק שבמזרח רוסיה מחר או מחרתיים. מקור רוסי מסר לסוכנות הידיעות ספוטניק כי קים יגיע מחר לפגישה ברכבת משוריינת. 

בסוכנות הידיעות של קוריאה הצפונית דווח כי און, "יבקר בקרוב ברוסיה בהזמנתו של הנשיא ולדימיר פוטין". עוד דווח כי שני המנהיגים "יקיימו שיחות בזמן הביקור". בנוסף הודיעו במדינה כי ככל הנראה לא ישתתפו באירוע לציון שנה לפסגה בין הצפון לדרום, שמאורגנת על ידי קוריאה הדרומית.

השיחות בין המנהיגים יעסקו ככל הנראה בנושאים כלכליים ולא בסוגיית הגרעין. מוסקבה מעוניינת להשיג גישה למשאבים המינרליים של המדינה המבודדת, הכוללים מתכות נדירות. מנגד בפיונגיאנג מעוניינים בהשקעות של גורמי כלכלה רוסיים, שיסייעו לפתח את התשתיות במדינה ואספקת החשמל שלה.

הפופולריים