תיעוד: המחבל מסרי לנקה בדרכו לכנסייה לפני הפיגוע

תיעוד: המחבל מסרי לנקה רגע לפני הפיגוע
בסרטון ממצלמות אבטחה נראה המחבל שביצע את הפיגוע בסיינט סבסטיאן מגיע למקום עם תיק גדול, ונכנס לאולם התפילה. מדובר בפיצוץ בכנסייה שבה נרצחו לפחות 110 בני אדם. מספר ההרוגים בסדרת הפיגועים עלה ל-310. משטרת סרי לנקה עצרה אזרח סורי בחשד למעורבות
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
תיעוד המחבל מסרי לנקה
צילום: צילום: מתוך CNN

תיעוד חדש ממצלמות אבטחה שמתפרסם הבוקר (שלישי) מראה את דרכו של המחבל שביצע את הפיגוע בכנסיית סיינט סבסטיאן בסרי לנקה, שבה נרצחו לפחות 110 בני אדם מתוך 310 הרוגים עד כה במתקפת הפיגועים כולה. המחבל מתועד כשהוא נושא על גבו תיק גב גדול, ונכנס לאולם התפילה רגעים ספורים לפני שהתפוצץ. בתוך כך, משטרת סרי לנקה מחזיקה באזרח סורי לטובת תשאול בנוגע לפיגועים.


מניין ההרוגים בפיגועים שהתרחשה שלשום במדינה עלה ל-310. בפיגועים נפצעו כ-500 בני אדם, כך עדכן דובר המשטרה המקומית. הוא הוסיף כי עד כה נעצרו 40 אנשים בחשד למעורבות בפיגועים. הממשלה המקומית מאשימה את הארגון האיסלאמי NTJ בביצוע מתקפת הטרור, אך עד כה אף גורם לא לקח  אחריות על כך. 

הלילה נכנס לתוקפו מצב החירום במדינה עליו הכריז הנשיא המקומי, מייטריפלה סיריסנה, הנותן לצבא סמכויות לבצע מעצרים נרחבים. בין השאר נעצרו עד כה נהג של רכב מסחרי שלפי החשד שימש את המחבלים, ובעל הדירה שבה התגוררו כמה מהם. בנוסף לכך הכריז הנשיא על יום אבל.

דובר הקבינט של סרי לנקה, ראג'תה סנראטה, אמר אתמול כי "אנחנו לא מאמינים שהפיגועים האלה בוצעו על ידי קבוצת אנשים שהיו סגורים במדינה. הייתה רשת בינלאומית שבלעדיה התקפות אלה לא מצליחות". 

אתמול נודע כי שלושה מילדיו של האיש העשיר בדנמרק ואחד מבעלי חברת "אסוס", אנדרס הולך, נהרגו בפיגוע. מוקדם יותר הזהיר משרד החוץ האמריקני שטרוריסטים ממשיכים לתכנן עוד מתקפות בסרי לנקה, וכי ייתכנו התקפות פתע באזורי תיירות, תחבורה ציבורית וקניונים.

הפופולריים