ארגון דאעש קיבל עליו אחריות לפיגועים בסרי לנקה

דאעש קיבל עליו אחריות לפיגועים בסרי לנקה
סגן שר ההגנה של סרי לנקה: הפיגועים בוצעו בתגובה לטבח במסגדים בניו זילנד שבהם נהרגו 50 בני אדם בחודש שעבר
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אחת הכנסיות שנפגעו בפיצוץ בסרי לנקה
צילום:

ארגון דאעש קיבל עליו היום (שלישי) אחריות לסדרת הפיגועים בסרי לנקה שלשום. הידיעה על כך פורסמה בסוכנות הידיעות של הארגון. בהודעה נכתב כי "ההתקפה הייתה מכוונת לאזרחי מדינות ששותפות בקואליציה הבינלאומית נגד הארגון והנוצרים בסרי לנקה".


מוקדם יותר היום אמר סגן שר ההגנה הסרי לנקי כי מחקירת הפיגועים שגרמו למותם של 310 בני אדם עולה שהם בוצעו בתגובה לטבח במסגדים בניו זילנד. מדובר בשני אירועי ירי שאירעו בחודש שעבר בכרייסטצ'רץ', בהם נהרגו 50 אנשים. הרוצח נכנס למסגדים בעיר והחל לירות במתפללים במקום, במחאה נגד המהגרים המוסלמים. בתוך כך, שר בסרי לנקה מסר ששני ארגונים אסלאמיים, ובהם ארגון ה-NTJ, אחראים לפיגועים.

מוקדם יותר היום פורסם תיעוד ממצלמות אבטחה המראה את דרכו של המחבל שביצע את הפיגוע בכנסיית סיינט סבסטיאן בסרי לנקה, שבה נרצחו לפחות 110 בני אדם מתוך 310 ההרוגים במתקפת הפיגועים כולה. המחבל מתועד כשהוא נושא על גבו תיק גב גדול, ונכנס לאולם התפילה רגעים ספורים לפני שהתפוצץ. בתוך כך, משטרת סרי לנקה מחזיקה באזרח סורי לטובת תשאול בנוגע לפיגועים.


מניין ההרוגים בפיגועים שהתרחשו שלשום במדינה עלה ל־310, וכ־500 בני אדם נפצעו, כך עדכן דובר המשטרה המקומית. הוא הוסיף כי עד כה נעצרו 40 אנשים בחשד למעורבות בפיגועים. 

הלילה נכנס לתוקפו מצב החירום במדינה עליו הכריז הנשיא המקומי, מייטריפלה סיריסנה, הנותן לצבא סמכויות לבצע מעצרים נרחבים. בין השאר, נעצרו עד כה נהג של רכב מסחרי שלפי החשד שימש את המחבלים, ובעל הדירה שבה התגוררו כמה מהם. בנוסף לכך הכריז הנשיא על יום אבל.

הפופולריים