נקשרו והוכו: שוד אלים בבית חב"ד בקניה

נקשרו והוכו: שוד אלים בבית חב"ד בקניה
אלמונים פרצו לבית חב"ד בניירובי ותקפו את השליח, רעייתו ושניים נוספים. אשתו של הרב נפצעה בראשה ופונתה לבית החולים. לפי ההערכות נגרם נזק של עשרות אלפי דולרים
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel

שליח חב"ד בקניה, רעייתו ושני בחורים נוספים נפצעו הלילה (שלישי) בשוד אלים בבית חב"ד בניירובי. אלמונים פרצו למקום והכו את זוג השליחים, הרב שמואל וחיה נוטיק. אביה של חיה סיפר לכאן חדשות שבתו נפצעה בראשה והובהלה לבית החולים. לטענתו מדובר באירוע על רקע אנטישמי. 

משה נוטיק, אחיו שמואל, מספר לרונן פולק בתוכנית "בחצי היום" בכאן רשת ב: "האירוע היה בשעה שתיים בלילה. הגיעו כנופיית שודדים, לשומר הלא חמוש ועברו אותו. הם נכנסו לבית חב"ד והתחילו מהסלון ששם הוא ישן והעירו אותו. שמואל ניסה להתקשר למשטרה ואיימו עליו שהחיים שלו בסכנה. הם הגיעו עם פטישים, קטר וכלים נוספים". 

"השודדים המשיכו לחדר שבו שהו בחורים שהגיעו מניו יורק וקשרו אותם. הם הגיעו לאשתו חיה, היכו אותה בראש. הם דילגו על חדר הילדים. הם לקחו הכל מהבית: כסף, תכשיטים, מחשבים, טלפונים ודרכונים - כל מה שהיה בבית. הערכה הראשונית היא שמדובר בנזק של עשרות אלפי דולרים". 

משה נוטיק הוסיף שלטענתו לא מדובר באירוע אנטישמי: "זה משהו שגרתי שם, הפריצות. בעבר לקחו להם דברים קטנים וכעת הם נפלו על בית חב"ד. כעת הם מגייסם כספים לשיקום המקום ומבקשים מהציבור לתרום".

ממשרד החוץ נמסר כי הוא עודכן במהלך הלילה על האירוע: "האירוע הפלילי נמצא בטיפול המשטרה המקומית". קונסול ישראל בקניה, מיכאל בוזגלו, יצר קשר עם רב חב"ד ומשפחתו, דרש בשלומם ויסייע ככל שניתן.

הפופולריים