"טעות בחישוב": מניין ההרוגים בסרי לנקה ירד ל-253

"טעות בחישוב": מניין ההרוגים בסרי לנקה ירד
משרד הבריאות עדכן כי 253 בני אדם נהרגו בפיגועים, ולא 359 כפי דווח עד כה. שר ההגנה התפטר, וראש הממשלה אמר שייתכן שישנם מפגעים נוספים עדיין מסתובבים חופשי
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
פיגוע בסרי לנקה
צילום: צילום: אי-פי

מתברר שמניין ההרוגים בפיגועים בסרי לנקה נמוך מכפי שדווח: משרד הבריאות בקולומבו הודיע היום (חמישי) שבמתקפת הטרור נהרגו 253 בני אדם - 160 פחות מכפי שנמסר קודם לכן. בהודעה נאמר כי טעות בחישוב גרמה לפרסום השגוי.

מוקדם יותר הודיע שר ההגנה של סרי לנקה, חמסירי פרננדו, על התפטרותו בעקבות מתקפת הטרור בתחילת השבוע. התפטרותו מגיעה לאחר שנשיא המדינה קרא לו ולמפכ"ל המשטרה להתפטר מתפקידיהם. כמו כן, ראש ממשלת סרי לנקה, רניל ויקרמסינגה, כי בעקבות הפיגועים בתחילת השבוע נעצרו חשודים רבים אך ככל הנראה טרוריסטים נוספים, שייתכן כי יש ברשותם מטעני חבלה, עדיין חופשיים.

ברקע, מדינות במערב חידדו את אזהרות המסע שלהן: שגרירות ארצות הברית בסרי לנקה המליצה לאזרחים אמריקנים להימנע מביקור בבתי תפילה מחשש למתקפת טרור נוספת בסוף השבוע. משרד החוץ בלונדון אמר כי מומלץ לוותר על נסיעות שאינן חיוניות למדינה האסייתית.

דאעש קיבל עליו אחריות על מתקפת הטרור. סוכנות הידיעות של הארגון פרסמה תמונה וסרטון שבהם נראים מי שטוענים בארגון כי הם שבעת המחבלים שביצעו את המתקפה. בתיעוד נראים השבעה נשבעים אמונים למנהיג דאעש אבו בכר אל בגדאדי. רשת CNN דיווחה אמש כי אדם שנחקר בידי משטרת סרי לנקה בחשד למעורבות במתקפת הטרור במדינה, סיפר כי זהראן חאשם, אדם שאימן לבצע פיגוע – הופיע בסרטון שפרסם דאעש.

הפופולריים