סרי לנקה: מתכנן הפיגועים פוצץ את עצמו במתקפה

סרי לנקה: מתכנן הפיגועים פוצץ את עצמו במתקפה
הנשיא סיריסנה אמר כי נערכים חיפושים אחר 140 חשודים בהשתייכות לדאעש, והאשים שוב את צמרת המשטרה כי לא שיתפה את הגורמים הרלוונטיים באפשרות של מתקפת טרור. הוא קרא לאזרחים שלא לראות בבני המיעוט המוסלמי טרוריסטים. ראש הממשלה אמר כי יתכן שכסף סעודי הגיע לארגונים קיצוניים
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
זהראן חאשם
צילום: צילום: מתוך טוויטר

נשיא סרי לנקה, מאייטריפלה סיריסנה, הודיע הבוקר (שישי) כי זאהארן חשים, פעיל מוסלמי קיצוני ומי שנחשב למוח שמאחורי הפיגועים הקטלניים במדינה בתחילת השבוע, פוצץ עצמו ומת במלון שנגרילה. חשים הופיע בסרטון של דאעש לאחר שהארגון קיבל עליו אחריות לפיגועים.


עוד אמר הנשיא כי המשטרה מחפשת אחר 140 חשודים בהשתייכות לדאעש. הנשיא שב והאשים את את צמרת המשטרה בטענה כי לא שיתפה את הגורמים הרלוונטיים באפשרות של מתקפת טרור. עד כה נעצרו 76 חשודים במעורבות בפיגועים. בשל האזהרות ממתקפות נוספות, הגבירו הרשויות במדינה את האבטחה ברחובות קולומבו הבירה.

בתוך כך, הודיע סיריסנה כי מפכ"ל המשטרה במדינה התפטר מתפקידו בעקבות מתקפת הטרור בתחילת השבוע, והוסיף כי ימנה מפקד חדש במקומו בקרוב. בעקבות מתקפות הטרור קרא סיריסנה לאזרחי ארצו שלא לראות בבני המיעוט המוסלמי - טרוריסטים. הוא ציין כי לסרי לנקה יש את היכולת לשלוט בפעילות דאעש במדינה. ראש הממשלה אמר כי יתכן שכסף סעודי הגיע לארגונים קיצוניים

אמש דווח כי מניין ההרוגים בפיגועים נמוך מכפי שחשבו תחילה, לאחר שמשרד הבריאות בקולומבו הודיע שבמתקפת הטרור נהרגו 253 בני אדם - 160 פחות מכפי שנמסר קודם לכן. בהודעה נאמר כי טעות בחישוב גרמה לפרסום השגוי.

בנוסף, ראש ממשלת סרי לנקה, רניל ויקרמסינגה, כי בעקבות הפיגועים בתחילת השבוע נעצרו חשודים רבים אך ככל הנראה טרוריסטים נוספים, שייתכן כי יש ברשותם מטעני חבלה, עדיין חופשיים. ברקע, מדינות במערב חידדו את אזהרות המסע שלהן: שגרירות ארצות הברית בסרי לנקה המליצה לאזרחים אמריקנים להימנע מביקור בבתי תפילה מחשש למתקפת טרור נוספת בסוף השבוע. משרד החוץ בלונדון אמר כי מומלץ לוותר על נסיעות שאינן חיוניות למדינה האסייתית.

שלשום פורסם כי לפי ההערכות בקרב הרשויות במדינה, מאחורי סדרת הפיגועים עומד חשים, מטיף מוסלמי שפעל בסרי לנקה. לפי הדיווחים, לפני שהוציא את מתקפת הטרור לפועל יחד עם פעילי טרור נוספים, חשים נהג לפרסם דרשות ברשתות החברתיות, שבהן הפיץ מסרים קיצוניים ואלימים שקוראים "להשמיד כופרים".

הפופולריים