טראמפ: "לא שילמנו לקוריאה הצפונית בעבור אוטו וורמבייר"

טראמפ: "לא שילמנו לפיונגיאנג בעבור וורמבייר"
נשיא ארה"ב צייץ את הדברים בתגובה לדיווח בוושינגטון פוסט, לפיו פיונגיאנג הגישה לאמריקנים חשבונית על סך שני מיליון דולר, בעבור הטיפול בסטודנט האמריקני שנעצר בקוריאה הצפונית. וורמבייר נכנס לתרדמת במהלך מאסרו, ובסופו של דבר מת
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אוטו וורמבייר
צילום: צילום: אי-פי

נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ אמר היום (שישי) כי מדינתו לא שילמה לקוריאה הצפונית בעבור הטיפול הרפואי בסטודנט האמריקני אוטו וורמבייר, שנאסר במדינה. זאת לאחר שאמש דווח בוושינגטון פוסט כי פיונגיאנג הגישה לארצות הברית חשבונית על סך שני מיליון דולר בעבור הטיפול בוורמבייר, שנכנס לתרדמת במהלך מאסרו.

"לא שילמנו כסף לקוריאה הצפונית עבור אוטו וורמבייר, לא שני מיליון דולר, לא שום דבר אחר", צייץ טראמפ בטוויטר."זה ממשל אובמה ששילם 1.8 מיליארד דולר בעבור ארבעה בני ערובה, או נתן חמישה טרוריסטים ויותר, ששבו לקרב (לפעילות טרור), למען הבוגד סמל ברגדאל!". יש לציין כי הוושינגטון פוסט הוסיף לדיווח על החשבונית שהגישה קוריאה הצפונית, כי אין בידיו מידע אם התשלום מצד ארצות הברית הועבר.

וורמבייר, סטודנט יהודי-אמריקני, הגיע לקוריאה הצפונית בתור תייר. בתחילת 2016 הוא נעצר, הורשע בגין פעולות איבה ונשלח למאסר ועבודות פרך. זמן קצר לאחר שהחל לרצות את מאסרו בקוריאה הצפונית, נכנס וורמבייר לתרדמת. הוא הועבר לארצות הברית ב-2017, ומת לאחר כמה ימים.

אתמול נפגש מנהיג קוריאה הצפונית קים ג'ונג-און עם נשיא רוסיה ולדימיר פוטין במוסקווה. במהלך פגישתם אמר קים לפוטין כי ארצות הברית פעלה בחוסר תום לב במהלך פסגת טראמפ-קים בוויטנאם - כך דיווחה הלילה סוכנות הידיעות של קוריאה הצפונית. קים הוסיף כי המצב בחצי האי הקוריאני הגיע לנקודה קריטית ועלול לשוב למצבו המקורי. הוא הזהיר כי "השלום והביטחון העתידיים בחצי האי - תלויים לחלוטין בגישה של ארצות הברית".

על פי הדיווח, קים אמר כי השלום והביטחון בחצי האי תלויים לחלוטין בהתנהגותה העתידית של וושינגטון. הנשיא פוטין נענה להזמנתו של קים לבוא לביקור בפיונגיאנג, והשניים סיכמו להגביר את שיתוף הפעולה בין שתי המדינות בתחומי המסחר, הכלכלה, המדע והטכנולוגיה.

הפופולריים